Zahučel po hlavě do kanálu, trčely jen nohy. Skočil jsem šipku pro řetízek, vysvětlil muž strážníkům

Jan Menšík
11. 4. 2017 13:58
Teplickým strážníkům se v pondělí krátce před půlnoci naskytl nevšední pohled. Během projížďky městem je zastavil muž s tím, že o pár ulic dál slyšel volání o pomoc od člověka zaklíněného v kanálu. Hlídka po příjezdu na chodníku uviděla poklop a nohy trčící z kanálu. Muž sténal a volal o pomoc. Po vytažení strážníkům sdělil, že tam viděl zlatý řetízek, tak pro něj po hlavě skočil. Podle všeho měl halucinace.
Z muže byly vidět pouze jeho chodidla.
Z muže byly vidět pouze jeho chodidla. | Foto: Městská policie Teplice

Teplice - V pondělí krátce před půlnocí byli tepličtí strážníci přivoláni k muži zaklíněnému v kanálu. Kolemjdoucí upozornil hlídkující strážníky na to, že o několik ulic dál volá muž z kanálu o pomoc a jsou vidět pouze jeho chodidla. Ředitel Městské policie Teplice Michal Chrdle uvedl, že se tam strážnici vydali a zjistili, že nejde o hloupý vtip, ale skutečnost. Když hlídka přijela na místo, trčely z kanálu opravdu pouze nohy zaklíněného nešťastníka.

"Naši slyšeli z té roury volání o pomoc, byli tři, takže vzali človíčka a vytáhli ho ven," popsal situaci Chrdle. "Odsunul kanál, vyndal koš a po hlavě tam zahučel a takhle v té rouře zůstal. Jen tam šmátral rukama a volal o pomoc. Nemohl ani tam a ani zpátky," dodal.

Podle Teplického deníku, který na případ upozornil, muž skočil do kanálu pro zlatý řetízek. "Viděl jsem tam zlatej řetízek, tak jsem pro něj skočil šipku. Nevěděl jsem, že to tam bude tak těsný," řekl muž strážníkům. Po vytažení strážníkům sdělil, že měl zřejmě halucinace. Žádný řetízek tam nebyl.

Podle ředitele teplické policie nebyl muž po vysvobození ze zajetí kanálu nijak zraněn. Současně dodal, že je tento bezdomovec v Teplicích poměrně známou firmou. Žádného postihu se skokan bát nemusí, protože nic nepoškodil. "Nic mu nehrozí, je to jeho blbost. Nic nepoškodil a nezničil. Víko i koš se tam zpátky vrátily," uzavřel kuriózní případ Chrdle.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy