Zahučel po hlavě do kanálu, trčely jen nohy. Skočil jsem šipku pro řetízek, vysvětlil muž strážníkům

Jan Menšík
11. 4. 2017 13:58
Teplickým strážníkům se v pondělí krátce před půlnoci naskytl nevšední pohled. Během projížďky městem je zastavil muž s tím, že o pár ulic dál slyšel volání o pomoc od člověka zaklíněného v kanálu. Hlídka po příjezdu na chodníku uviděla poklop a nohy trčící z kanálu. Muž sténal a volal o pomoc. Po vytažení strážníkům sdělil, že tam viděl zlatý řetízek, tak pro něj po hlavě skočil. Podle všeho měl halucinace.
Z muže byly vidět pouze jeho chodidla.
Z muže byly vidět pouze jeho chodidla. | Foto: Městská policie Teplice

Teplice - V pondělí krátce před půlnocí byli tepličtí strážníci přivoláni k muži zaklíněnému v kanálu. Kolemjdoucí upozornil hlídkující strážníky na to, že o několik ulic dál volá muž z kanálu o pomoc a jsou vidět pouze jeho chodidla. Ředitel Městské policie Teplice Michal Chrdle uvedl, že se tam strážnici vydali a zjistili, že nejde o hloupý vtip, ale skutečnost. Když hlídka přijela na místo, trčely z kanálu opravdu pouze nohy zaklíněného nešťastníka.

"Naši slyšeli z té roury volání o pomoc, byli tři, takže vzali človíčka a vytáhli ho ven," popsal situaci Chrdle. "Odsunul kanál, vyndal koš a po hlavě tam zahučel a takhle v té rouře zůstal. Jen tam šmátral rukama a volal o pomoc. Nemohl ani tam a ani zpátky," dodal.

Podle Teplického deníku, který na případ upozornil, muž skočil do kanálu pro zlatý řetízek. "Viděl jsem tam zlatej řetízek, tak jsem pro něj skočil šipku. Nevěděl jsem, že to tam bude tak těsný," řekl muž strážníkům. Po vytažení strážníkům sdělil, že měl zřejmě halucinace. Žádný řetízek tam nebyl.

Podle ředitele teplické policie nebyl muž po vysvobození ze zajetí kanálu nijak zraněn. Současně dodal, že je tento bezdomovec v Teplicích poměrně známou firmou. Žádného postihu se skokan bát nemusí, protože nic nepoškodil. "Nic mu nehrozí, je to jeho blbost. Nic nepoškodil a nezničil. Víko i koš se tam zpátky vrátily," uzavřel kuriózní případ Chrdle.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy