Vondra i Kubera chtějí za ODS obhájit senátorská křesla

ČTK ČTK
20. 4. 2012 8:49
ODS vyšle v Ústeckém kraji do boje o senátorská křesla dva senátory a jednoho nováčka
Senátorské křeslo chce obhájit Jaroslav Kubera. Kandiduje na Teplicku.
Senátorské křeslo chce obhájit Jaroslav Kubera. Kandiduje na Teplicku. | Foto: Vojtěch Marek

Jirkov (Chomutovsko) - ODS vyšle v Ústeckém kraji do podzimního boje o křesla v horní komoře parlamentu dva současné senátory a jednoho nováčka.

Alexandra Vondru a Jaroslava Kuberu doplní Jiří Binter. Řekl to lídr krajské kandidátky občanských demokratů Vladislav Raška.

Na Litoměřicku a Slánsku bude kandidovat současný senátor a ministr obrany Vondra, na Teplicku senátor a primátor Teplic Kubera a na Chomutovsku Jiří Binter, radní města Chomutova.

Vondra získal ve svém obvodě v roce 2006 v prvním kolem téměř 36 procent a Kubera přes 41 procent. Senátorem za Teplicko je již druhé volební období.

ODS představila také kandidáty z řad Mladých konzervativců, kteří budou na jejich kandidátce do krajských voleb. Na 15. místě bude kandidovat Pavel Brož, na 23. Marek Košín, na 38. Marek Slába a na 46. Jan Drabálek.

ODS již v lednu oznámila, že lídrem krajské kandidátky bude právě bývalý děčínský primátor Raška a na druhém místě krajský radní Radek Vonka. Na čtrvté příčce je Petr Fiala, regionální předseda z konce 90. let.

Kandidátka sází ve velké míře na politiky komunální, což je i případ třetího v pořadí, náměstka primátora Chomutova Jana Řeháka.

ODS sní o pravostředové koalici

ODS se tentokrát nechce dostat do podobné pozice jako před minulými volbami v roce 2008, kdy nakonec podpořila vítěznou ČSSD. Spolupráce obou stran je ale poznamenaná řadou kauz na krajském úřadě i v dalších navázaných institucích.

Krajský šéf strany Jan Kubata doufá, že to ODS do krajských voleb neublíží. "Nemyslím, že ODS souhlasí se všemi kroky ČSSD," řekl v lednu.

Pravostředová koalice by podle něj byla ideální řešení, ale v Ústeckém kraji je obtížně realizovatelná. "I o tom budou tyto volby," dodal.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy