Volby v Krupce napadne již třetí strana

ČTK ČTK
18. 5. 2011 7:39
Kromě ODS a DSSS si bude u soudu stěžovat ještě sdružení Zdravá Krupka
V Krupce se prý s hlasy znovu kupčilo, jen méně nápadně
V Krupce se prý s hlasy znovu kupčilo, jen méně nápadně | Foto: Miloslava Bačová

Krupka (Teplicko) - Návrh na neplatnost voleb v Krupce na Teplicku zřejmě podají celkem tři politické subjekty. Kromě ODS a Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), které už svůj záměr avizovaly, si bude u soudu stěžovat ještě sdružení Zdravá Krupka. To už se u soudů opakování voleb jednou domohlo.

V úterý večer to po jednání s dalšími stranami řekl lídr Zdravé Krupky Pavel Maleček. Řádné i opakované volby provázelo podezření z kupčení s hlasy sociálně slabých.

Termín na podání stížnosti běží až do pátku, krajský soud o nich potom rozhodne do 20 dnů. V pondělí už podala návrh na neplatnost voleb ODS starosty Milana Puchara, který z kupčení vinil celkem čtyři jiné subjekty. Opakované volby vyhrálo se ziskem 20,83 procenta uskupení ČSNS 2005 a Šance pro město dosavadního místostarosty Zdeňka Matouše, které je z uplácení podezřelé. Matouš ale jakékoli podezření odmítá.

Přišli jsme tam, dali nám cash...

"Zatím se má situace tak, že krom ODS už podá stížnost jen DSSS a my. KSČM se rozhodla stížnost nepodávat a o nikom dalším nevíme," řekl Maleček. "Zatím pracujeme na důkazním materiálu, aby byl co nejlepší. Na podání máme čas do pátku," dodal.

Během voleb začaly prosakovat zprávy o opakovaném a jen lépe maskovaném kupčení s hlasy. "Přišli jsme tam, dali nám cash, obálku a vyplněný lístek. Bylo nás 200, 300 lidí," řekl novinářům jeden ze dvou místních mužů.

K výpovědi je zřejmě přiměl vztek. Organizátor jim prý slíbil 300 korun, ale nakonec dal jen 100 korun. "Zbytek si nechal on," dodal muž. Média později citovala obyvatele Krupky, který tvrdil, že jeden byt v jeho domě navštívilo během dne asi 80 lidí, kteří si šli zřejmě pro odměnu.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy