Volby v Krupce napadne již třetí strana

ČTK ČTK
18. 5. 2011 7:39
Kromě ODS a DSSS si bude u soudu stěžovat ještě sdružení Zdravá Krupka
V Krupce se prý s hlasy znovu kupčilo, jen méně nápadně
V Krupce se prý s hlasy znovu kupčilo, jen méně nápadně | Foto: Miloslava Bačová

Krupka (Teplicko) - Návrh na neplatnost voleb v Krupce na Teplicku zřejmě podají celkem tři politické subjekty. Kromě ODS a Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), které už svůj záměr avizovaly, si bude u soudu stěžovat ještě sdružení Zdravá Krupka. To už se u soudů opakování voleb jednou domohlo.

V úterý večer to po jednání s dalšími stranami řekl lídr Zdravé Krupky Pavel Maleček. Řádné i opakované volby provázelo podezření z kupčení s hlasy sociálně slabých.

Termín na podání stížnosti běží až do pátku, krajský soud o nich potom rozhodne do 20 dnů. V pondělí už podala návrh na neplatnost voleb ODS starosty Milana Puchara, který z kupčení vinil celkem čtyři jiné subjekty. Opakované volby vyhrálo se ziskem 20,83 procenta uskupení ČSNS 2005 a Šance pro město dosavadního místostarosty Zdeňka Matouše, které je z uplácení podezřelé. Matouš ale jakékoli podezření odmítá.

Přišli jsme tam, dali nám cash...

"Zatím se má situace tak, že krom ODS už podá stížnost jen DSSS a my. KSČM se rozhodla stížnost nepodávat a o nikom dalším nevíme," řekl Maleček. "Zatím pracujeme na důkazním materiálu, aby byl co nejlepší. Na podání máme čas do pátku," dodal.

Během voleb začaly prosakovat zprávy o opakovaném a jen lépe maskovaném kupčení s hlasy. "Přišli jsme tam, dali nám cash, obálku a vyplněný lístek. Bylo nás 200, 300 lidí," řekl novinářům jeden ze dvou místních mužů.

K výpovědi je zřejmě přiměl vztek. Organizátor jim prý slíbil 300 korun, ale nakonec dal jen 100 korun. "Zbytek si nechal on," dodal muž. Média později citovala obyvatele Krupky, který tvrdil, že jeden byt v jeho domě navštívilo během dne asi 80 lidí, kteří si šli zřejmě pro odměnu.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Zemřela pozemní hokejistka století Čermáková, medailistka z OH

V den 75. narozenin v neděli zemřela nejlepší česká pozemní hokejistka 20. století Jiřina Čermáková. O úmrtí stříbrné medailistky z olympijských her v roce 1980 v Moskvě informoval svazový web.

Při ženské premiéře pozemního hokeje pod pěti kruhy v Moskvě chyběla kvůli bojkotu her většina velmocí. Československý výběr toho dokázal využít a za vítězným týmem Zimbabwe získal nečekané stříbro.

Čermáková po skončení aktivní kariéry zůstala u pozemního hokeje jako trenérka, vedla i reprezentaci.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Židovské osady na Západním břehu Jordánu už podle USA neporušují mezinárodní právo, oznámil ministr Pompeo

Židovské osady na Západním břehu Jordánu nyní podle Spojených států neporušují mezinárodní právo. Změnu amerického pohledu oznámil ministr Pompeo.

před 41 minutami

Babiš chce do Česka pozvat ukrajinského prezidenta a premiéra

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pozvat ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a premiéra Oleksije Hončaruka do Prahy. V Česku by se mohli setkat s představiteli zemí visegrádské skupiny (V4), které nyní Česko předsedá. Babiš to dnes řekl novinářům před odletem na návštěvu Kyjeva. Cíl cesty je podle premiéra podnikatelský, nechce řešit politiku. Teritoriální integritu, suverenitu a jednotu Ukrajiny nicméně Česko podporuje, řekl Babiš.

"Uvidíme, jestli pan prezident nebo pan premiér budou mít chuť to naše pozvání akceptovat," řekl Babiš. Připomněl, že ze zemí V4, kam patří spolu s Českem i Slovensko, Maďarsko a Polsko, jsou vztahy Ukrajiny "delikátní" s Maďarskem. "Je tam co diskutovat," doplnil.

před 46 minutami

Studenti, kteří na několik dní obsadili rektorát Univerzity Karlovy, se dohodli s akademickým senátem na okamžitém ukončení okupační stávky

Zdroj: ČTK
Další zprávy