reklama
 
 

Mostecko trápí sucho, vodohospodáři zakázali odběr vody

4. 7. 2014 13:34
Omezení se týká i vodních nádrží, rybníků a přítoků, úplný zákaz se týká Vtelenského potoka, Lužického potoka a říčky Srpiny v úseku Malé Březno - Polerady.

Most - V několika lokalitách Mostecka platí od pátku zákaz odběru povrchových vod. Omezení vydali vodohospodáři kvůli mimořádně nízkým průtokům, řekla mluvčí mostecké radnice Alena Sedláčková.

"Úplný zákaz, tedy odběr pomocí čerpadel či jiných technických zařízení, ale i obyčejný odběr vody třeba konví, se týká Vtelenského potoka," řekla Sedláčková. Omezení platí od vodní nádrže Benedikt až po ústí potoka do říčky Srpiny. Radnice už zákaz vydala veřejnou vyhláškou. Kvůli suchému počasí platí až do konce letošního října.

Odebírat vodu čerpadly město zakázalo i z Lužického potoka a říčky Srpiny v úseku Malé Březno - Polerady. Omezení se týká i vodních nádrží, rybníků a přítoků.

Nízké hladiny a průtoky zaznamenávají vodohospodáři v celém Česku. V Ústeckém kraji je velmi nízký průtok na Bílině v Trmicích nebo Ploučnici na Děčínsku. Labe má podle aktuálních dat z ústeckých zdymadel průtok 95 metrů krychlových za sekundu při hladině 145 centimetrů. V centru Ústí nad Labem je možné přejít do poloviny řeky suchou nohou.

autor: ČTK | 4. 7. 2014 13:34

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Ústecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama