Voda pomalu opadá, pohotovost platí už jen na Bílině

ČTK ČTK
7. 1. 2013 18:13
V Trmicích nadále platí druhý stupeň povodňové aktivity, Labe a Chomutovka klesly
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Michal Patrný

Ústí nad Labem - Hladiny řek v Ústeckém kraji pomalu klesají. Druhý stupeň povodňové aktivity, stav pohotovosti, stále zůstává na řece Bílině v Trmicích.

Klesla hladina Labe i Chomutovky. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Neprůjezdných je stále několik silnic po břehu Bíliny i Labe.

Spodní hranice povodňové bdělosti dosáhlo Labe v Děčíně v pondělí kolem čtvrté hodiny ranní. Od té doby výška hladiny stoupala a klesala do poledne jen v řádech centimetrů a odpoledne opět začala klesat.

Podle meteorologa Davida Krále z ústecké pobočky ČHMÚ mají v Ústeckém kraji srážky v pondělí odpoledne od východu ustávat. Sněžit nebo pršet ale může i v noci na úterý a v úterý přes den.

Na druhém povodňovém stupni, stupni pohotovosti, byla od soboty také hladina řeky Bíliny v Trmicích na Ústecku. Její hladina velmi pomalu klesá, od nedělní půlnoci se držela na 194 centimetrech, odpoledne ještě o centimetr klesla.

První povodňový stupeň v pondělí vodohospodáři odvolali na Chomutovce. Její hladina odpoledne klesla pod 80 centimetrů, což je hranice stupně bdělosti. Nejvyšší stav zaznamenal vodočet v noci na neděli, kdy Chomutovka vystoupala až na druhý povodňový stupeň.

Stále uzavřená byla v pondělí v poledne podle teplického policejního mluvčího Daniela Vítka vedlejší silnice mezi Kozlíky a Velvěty na Teplicku. Silnici zaplavila voda z řeky Bíliny, uzavřená je od sobotního rána.

Neprůjezdná je také silnice pod Tyršovým mostem přes Labe v Děčíně, která bývá při vyšší hladině řeky uzavřená často.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Do čela jihomoravské kandidátky dosadilo vedení ČSSD Onderku, 14 kandidátů z ní odešlo

Kandidátní listinu ČSSD pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny na jihu Moravy v pondělí po jednání jihomoravské organizace opustilo 14 kandidátů, končí i volební manažer. Upozornil na to Deník N. Informaci potvrdil předseda jihomoravské ČSSD Břetislav Štefan. Důvodem je podle něj zásah vedení strany do kandidátky, kterou si jihomoravská organizace odhlasovala.

Centrální vedení na místo lídra dosadilo statutárního místopředsedu ČSSD Romana Onderku namísto Břetislava Štefana, pro něhož hlasovalo 85 procent členů jihomoravské organizace. Dalším zásahem bylo posunutí Kateřiny Valachové na vyšší pozici, konkrétně na druhou za Onderku.

"Důvodem je nerespektování vnitrostranické demokracie. Vznikal tady u nás tým, který chtěl lidem ukázat, že sociální demokracie se dokáže modernizovat a komunikovat jinak. Jižní Morava měla být symbolem pozitivní změny. Chtěli jsme udělat změnu bez okoukaných tváří a otřepaných frází," řekl ČTK Štefan.

Spolu s ním kandidátku opustilo dalších 13 lidí, mimo jiné starosta Kunštátu Zdeněk Wetter, místostarosta Boskovic Petr Malach nebo vědkyně a vysokoškolská pedagožka Helena Pluháčková.

Roman Onderka, bývalý brněnský primátor, na krajské kandidátce úplně chyběl, vedení strany jeho dosazení do čela kandidátky zdůvodnilo tím, že na tomto místě mají v krajích stát lidé s největší šancí na získání důvěry voličů.

Na kandidátce nyní zůstalo 20 kandidátů.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Dálnice D8 je kvůli nehodě uzavřená, jeden vůz skončil v příkopu, čtyři lidé jsou zranění

Dálnice D8 je na 42. kilometru ve směru na Německo zavřená kvůli nehodě automobilu, který se převrátil přes střechu a skončil v příkopu. Komunikace bude policejního webu uzavřená zhruba do 21:00. Čtyři lidé jsou lehce zraněni, řekl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

"Osoby odvezla záchranná služba do nemocnic," doplnil mluvčí. Na místě podle něj zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby, který se vrátil prázdný zpět na základnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy