reklama
 
 

"Velrybář" z ČSSD neuspěl s odvoláním, podmínka platí

25. 5. 2011 17:18
Tomáš Horáček, spojovaný s hromadnými nábory členů do ČSSD, byl potrestán za pokus o podvod

Ústí nad Labem - Krajský soud ve středu zamítl odvolání podnikatele Tomáše Horáčka, který je spojován s kauzami hromadných náborů do některých organizací ČSSD v Ústeckém kraji.

Horáčka loni ústecký soud potrestal osmi měsíci vězení s podmíněným odkladem na dva roky za pokus o pojistný podvod při havárii osobního vozu. Rozsudek je nyní pravomocný, není možné se proti němu již odvolat. Horáček se středečního líčení neúčastnil.

Podle rozsudku se Horáček před více než třemi lety pokusil neoprávněně získat pojistku za poškození automobilu Porsche, které tehdy používal, ve výši 7144 korun. Tvrdil, že před teplickou restaurací Panorama ho naboural místní kuchař, když nejspíše v podnapilém stavu odjížděl.

Měl i několik svědků, podle státního zástupce svých kamarádů, kteří to dosvědčovali. Soud naopak nechal vypracovat několik znaleckých posudků, znalci se většinou shodli, že se nehoda tak, jak ji svědci popisovali, stát nemohla. To již na místě tvrdili policisté, kterým se nezdála rozdílná výška poškození aut užívaných Horáčkem a kuchařem restaurace.

Obhájce Horáčka předložil další znalecký posudek, ve kterém stálo, že předchozí znalci nebrali ohled na zlom na parkovišti. Odvolací senát ale konstatoval, že na rozsudku to nic nemění. Podle něho okresní soud celý případ posoudil i odůvodnil správně.

Horáček je známý především tím, že údajně organizoval hromadné nábory do některých organizací sociální demokracie v Ústeckém kraji. Deník Aktuálně.cz ve své reportáži popsal, jak asistoval při takové akci v Litoměřicích. Jeho účastníci líčili, že za vstup do ČSSD měli dostat 300 korun, slibována jim měla být i projížďka limuzínou nebo zaplacení večírku. 

"Možná to ten chlapec tak trochu přehnal"

Po kontrole straníků, jež do regionu poslal Lidový dům, odešla ze zdejší stranické buňky zhruba polovina lidí. Pravidelně si pak na Horáčkovo ovlivňování chodu strany stěžují děčínští sociální demokraté.

Na veřejných debatách před loňskými parlamentními volbami Horáček rovněž organizoval skupiny lidí, které tleskali tehdejšímu předsedovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi a naopak pískali na jeho odpůrce.

"Možná, že ten čtyřiadvacetiletý chlapec, který je - jak říkáte - podnikatel, tak to trochu přehnal, tak to s ním budeme řešit, dozvíme se, co se vlastně stalo, jestli se vůbec něco stalo," reagoval na zprávy o hromadných náborech za pitky, rauty a projížďky limuzínou tehdejší předseda ČSSD Jiří Paroubek.

Současné vedení ČSSD nechce s Horáčkem mít nic společného. Před nedávnem zažádalo o zrušení děčínské organizace Mladých sociálních demokratů, jejichž je členem, a skrze něž mohl navštěvovat jednání ČSSD.

autoři: Martina Machová, ČTK | 25. 5. 2011 17:18

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Ústecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama