Ve ski areálu v Českém Jiřetíně na Mostecku zemřel lyžař. Po nárazu do stromu byl na místě mrtvý

ČTK ČTK
12. 2. 2017 13:40
Ve ski areálu v Českém Jiřetíně na Mostecku zemřel v neděli dopoledne po nárazu do stromu lyžař, sdělil mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Okolnosti úmrtí na sjezdovce vyšetřuje policie. Letecká záchranka a pozemní posádka na místě zasahovala v 10:30. "Muž české národnosti ročník 1967 utrpěl smrtelné poranění, kterému podlehl na místě," řekl Voleník. Policie na místě vyšetřuje okolnosti události. "Vyšetřujeme případnou míru zavinění, další podrobnosti sdělovat k případu nebudeme," řekla krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková. Ski areál v Českém Jiřetíně patří mezi menší střediska v Krušných horách. Podmínky pro zimní sporty jsou podle informací na webu střediska nyní ideální.
Skiareál Český Jiřetín
Skiareál Český Jiřetín | Foto: ski.ceskyjiretin.cz
 

Právě se děje

před 9 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy