Vaše auto zabavuju, přepadal falešný policista řidiče

ČTK ČTK
25. 8. 2011 20:23
Jednoho řidiče mezi Komořany a Chomutovem údajně zranil. Napadl i zasahujícího policistu
Neznámý muž sdělil, že se koná velká policejní akce a automobil se zabavuje (Ilustrační foto).
Neznámý muž sdělil, že se koná velká policejní akce a automobil se zabavuje (Ilustrační foto). | Foto: Ludvík Hradilek

Most - Jedenatřicetiletý muž z Chomutova se vydával za policistu. Na silnici mezi Komořany a Chomutovem zastavoval auta a chtěl je řidičům zabavovat. Jednoho řidiče údajně zranil a napadl i zasahujícího policistu.

Řidič, kterého zranil, falešnému policistovi nevěřil a auto nechtěl vydat. Ukázalo se, že muž byl pod vlivem drog. Čelí obvinění z loupeže a násilí proti úřední osobě, uvedla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

"Zastavte! Policie!" křičel muž

Falešný policista chtěl v pondělí odpoledne zastavit sedmapadesátiletého řidiče Opelu. "Řidič si všiml, že přes svodidla přelézá nějaký muž, který vstupuje do vozovky proti jeho autu a mává nějakým průkazem," popsala mluvčí a dodala, že muž křičel: "Zastavte policie".

Řidič prý musel zastavit, jinak by mávajícího muže přejel. Neznámý mu sdělil, že se koná velká policejní akce a jeho automobil se zabavuje. "Motorista se však chtěl přesvědčit, že jde o skutečného policistu a požádal ho o předložení služebního průkazu a osobního čísla," dodala mluvčí.

Muž napadl dva řidiče i policistu

Muž vydávající se za policistu ale prudce otevřel dveře, chytil řidiče za rameno a začal mu nadávat. Řidiči se ale podle policie podařilo klíčky od zapalování schovat.

Když muž nemohl klíče najít, udeřil prý řidiče pěstí. Ten se pak pokusil zastavit okolo projíždějící auto. Muž ale údajně napadl i řidiče druhého vozu, který chtěl napadenému pomoci. Bouchl mu do vozu, poškodil okno a sloupek mezi dveřmi.

Po příjezdu policie útočník zaútočil i na policistu, pokusil se ho udeřit pěstí do obličeje. Nakonec skončil v policejní cele. Testy navíc ukázaly, že byl pod vlivem drogy. Policie muže stíhá na svobodě. K vyšetřování přibrala i znalce, který bude zkoumat psychický stav podezřelého muže. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy