Vánoční úlovek: Celníci našli padělky za 3,5 milionu

ČTK ČTK
28. 11. 2013 11:17
Zboží bylo určené pražské firmě a mělo skončit pravděpodobně na předvánočním trhu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Celní ředitelství Brno

Ústí nad Labem - Ústečtí celníci zadrželi při kontrolách kontejnerů z Číny víc než 3500 kusů padělků oblečení a galanterie.

Cena originálů by se na trhu pohybovala kolem 3,5 milionu korun, informoval mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý.

Plagiáty podle Nejedlého objevili v útrobách dvou velkoobjemových kontejnerů. "V jednom bylo mezi krabicemi s ostatním textilním zbožím nalezeno 3312 kusů dámských a dívčích kalhot s nápisy Adidas, ve druhém pak 254 kusů cestovních tašek s vyobrazením kreslené postavičky medvídka Pú," řekl Nejedlý.

Celníci dovoz podezřelého zboží oznámili zástupcům majitelů ochranných známek, kteří se mohou proti propuštění neoprávněně označeného zboží do volného oběhu bránit právní cestou. Zabavené zboží zatím zůstává pod dohledem Celní správy.

Zboží bylo určené pražské firmě a podle Nejedlého měly plagiáty skončit pravděpodobně na tuzemském předvánočním trhu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 34 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy