Má víc práce a peníze neodvádí zabitému Houskovi, vysvětluje odměny pro Vaňhovou poslanec

Radek Nohl Radek Nohl
11. 10. 2015 6:30
Má více práce a již nenechává peníze svému životnímu partnerovi Romanu Houskovi, který byl zavražděn. Tak v rozhovoru pro deník Aktuálně.cz vysvětluje poslanec ČSSD Jaroslav Krákora, proč dostala jeho asistentka, náměstkyně ústeckého hejtmana Jana Vaňhová o 200 tisíc navíc oproti rokům 2011 a 2012, kdy si vydělala pokaždé 12 tisíc. Krákora také řekl, že pro něj Vaňhová vypracovala zprávy o zdravotnictví, které jsou prý v režimu důvěrné, a tak se k nim veřejnost nedostane.
Náměstkyně ústeckého hejtmana Jana Vaňhová.
Náměstkyně ústeckého hejtmana Jana Vaňhová. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Za práci pro sociálnědemokratického poslance Jaroslava Krákoru dostala náměstkyně ústeckého hejtmana Jana Vaňhová (ČSSD) v loňském roce přes 236 tisíc korun.

Tato částka se výrazně změnila poté, co Vaňhová opustila křeslo hejtmanky. Například v letech 2011 a 2012 inkasovala podle svého majetkového přiznání za práci asistentky každý rok 12 tisíc korun.

Krákora v rozhovoru pro deník Aktuálně.cz vysvětluje, že Vaňhová má více peněz, protože jí narostl objem práce. Napsala pro něj například zprávy o zdravotnictví Ústeckého kraje. Posudky jsou prý v režimu důvěrné, a tak se k nim veřejnost dostat nemůže.

Sociálnědemokratický poslanec uvedl, že Vaňhová od něj dostává více peněz i proto, že je dříve nechávala svému životnímu partnerovi Romanu Houskovi. Ten byl na podzim roku 2013 zavražděn a byl také asistentem poslance Krákory.

Jana Vaňhová jako vaše asistentka dříve dostávala 12 tisíc korun ročně, v majetkovém přiznání za loňský rok uvedla částku přes 230 tisíc. Co se v objemu její práce změnilo?

Je to normálně moje asistentka, která má asistentskou smlouvu. Dělá pro mě věci na kraji, spolupracujeme spolu dost úzce. Nevím, co bych vám ještě řekl.

Zajímá mě, v čem se změnila ta práce pro vás, že dostává o více než 200 tisíc korun více?

Samozřejmě se to změnilo. Dělá pro mě sondy a posudky na krajské zdravotnictví. Řekl bych, že to je spíše asistentská práce. Jsme spolu v mnohem větším kontaktu než za pana Housky.

Dokázal byste tyto posudky, které paní Vaňhová zpracovala, ukázat?

Jako teď?

Myslím třeba v dalších dnech.

Já vám říkám, že mám nějaké zprávy, ale ty se nedají předkládat. Jsou třeba v režimu důvěrné. To není zase tak jednoduché.

Takže to možné není.

Nehledejte v tom žádnou vědu. Má se mnou smlouvu a hotovo. Mně je jedno, kolik si vydělá. Já po ní chci určité úkoly a ty ona splní. To je ta spolupráce. Někdy chodí za mě na akce, kam jsme pozvaní já i ona, tak tam jde jen ona. Všechno se nedá stihnout. Já jsem jediný poslanec v okrese Chomutov. Dříve nás tady bylo pět.

Dobře. Mě ale překvapil ten nárůst finančních prostředků. Proto jsem se ptal, čím to je.

Ten nárůst práce tam je. Může se zdát, že to neodpovídá té částce. Ona předtím nechávala ty peníze svému příteli (Romanu Houskovi - pozn. red.), ale gros té práce záleželo na ní. Předtím to pro ni bylo nespravedlivé.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Vláda pošesté navrhne Zemanovi, aby se šéf BIS Koudelka stal generálem

Vláda v pondělí opět navrhne, aby prezident Miloš Zeman povýšil ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku do generálské hodnosti, řekl při středečním uvedení do funkce ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD) novinářům premiér Andrej Babiš (ANO). Prezident to kvůli svým výhradám proti kontrarozvědce a Koudelkově práci pětkrát odmítl.

Zeman naposledy opomenul Koudelku při jmenování generálů loni v říjnu. Vláda tehdy jeho povýšení do generálské hodnosti navrhla už popáté. Prezident práci BIS opakovaně kritizuje. "Ano, my pana plukovníka navrhneme na povýšení do generálské funkce," řekl ve středu Babiš. Kabinet by o tom měl rozhodnout na pondělním řádném zasedání, doplnil.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Maďarsko zruší sporný zákon o financování nevládních organizací, který soud EU označil za diskriminační

Maďarsko podle DPA zruší sporný zákon o financování nevládních organizací, který soud EU označil za diskriminační a porušující evropské předpisy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy