V noci ve Varnsdorfu neznámá skupina přepadla ženu

ČTK ČTK
9. 9. 2011 15:44
Ve šluknovské hospodě se prali Romové s "bílými"
Foto: Policie ČR

Varnsdorf (Děčínsko) - Ve Varnsdorfu na Děčínsku ve čtvrtek večer přepadli ženu, udeřili ji do obličeje a ukradli mobilní telefon.

Podle informací serveru iDnes.cz měli být pachateli Romové, ženu přepadli nedaleko ubytovny Sport.

"Včera kolem sedmé hodiny večerní přepadla skupinka přibližně tří až pěti neznámých pachatelů na ulici ve Varnsdorfu osmačtyřicetiletou ženu. Zároveň prověřujeme i rasový podtext této události," informoval policejní mluvčí bez dalších podrobností.

Na pátek se ve Varnsdorfu v souvislosti s tímto i dalšími případy chystá demonstrace místních proti sociálně slabým obyvatelům města.

Koncem srpna přitom do regionu přibylo dalších 200 policistů z pořádkové jednotky z Prahy. Starostové obcí na Šluknovsku doufali, že dlouhodobě zvýšená kriminalita v regionu se po příjezdu policejních posil sníží.

Zpočátku to tak vypadalo, v posledních dnech ale policisté zaznamenali další případy.

Ve Šluknově se v noci na čtvrtek prali Romové s neromskými starousedlíky v hospodě. Zasahovala šluknovská policie i posily z pořádkových jednotek z Prahy.

Potyčka se údajně obešla bez zranění. Podobná rvačka v Rumburku odstartovala na Šluknovsku již několik týdnů trvající sérii protestů. Tehdy asi 20 Romů údajně napadlo mnohem menší skupinku místních cestou z diskotéky.

Od té doby ve Varnsdorfu i Rumburku obyvatelé několikrát protestovali proti zvyšující se kriminalitě v oblasti, za což viní nově příchozí Romy. Jejich nespokojenosti podle policie ke svému zviditelnění využívají i extremistická hnutí.

Na sobotu do Nového Boru, Varnsdorfu i Rumburku svolala setkání Dělnická strana sociální spravedlnosti. Policie očekává nepokoje, v pohotovosti tak budou stovky jejích příslušníků.

 

Právě se děje

Další zprávy