V Kláštereckém podniku vytekl roztavený hliník

Domácí Domácí
13. 3. 2012 19:01
Hliník vytekl do záchytné jímky. Způsobila to prasklá šamotová vložka pece na tavení
Hasič na snímku zasahuje v ochranném obleku proti sálavému teplu. Oblek lze použít až do teploty 300 - 400°C.
Hasič na snímku zasahuje v ochranném obleku proti sálavému teplu. Oblek lze použít až do teploty 300 - 400°C. | Foto: HZS Ústeckého kraje

Klášterec nad Ohří - Do záchytné jímky v hale jednoho z podniků v Klášterci nad Ohří vytekl roztavený hliník.

Způsobila to prasklá šamotová vložka pece na tavení hliníku.

Do průmyslové ulice ve Verneřově vyjely čtyři hasičské jednotky.

"Než na místo dorazili hasiči, zaměstnanci sami ručním hasicím přístrojem uhasili okolní kabeláž a hliník zchladili. Pomáhali jsme pak s vybíráním záchytné jímky," uvedl mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Hasiči k zásahu potřebovali ochranný oblek proti sálavému teplu. Oblek lze použít až do teploty 300-400°C.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy