Ústí došla trpělivost s černou skládkou, tak nastražilo fotopast. Viníky zveřejnilo

Domácí Domácí
8. 5. 2021 15:57
Ačkoli mají lidé v Česku možnost zbavit se přebytečného harampádí ve sběrných dvorech, stále se najde spousta takových, kteří odpad, starý nábytek nebo pneumatiky raději pohodí vedle silnice. Právě na tyto lidi se rozhodl v rámci akce Čisté město zaměřit magistrát Ústí nad Labem. Hříšníky, kteří u silnice zakládali černou skládku, zachytila fotopast.

Ústečtí strážníci fotopast umístili koncem dubna na vytipované místo v obvodě Střekov, kde si poslední dobou občané stěžovali na vznik několika černých skládek.

"Během čtrnácti dnů, kdy zde byla fotopast nainstalována, bylo zjištěno čtrnáct osob, které zde svůj nepotřebný materiál složily," napsala ústecká městská policie na své webové stránky.

Na snímcích z nastražené fotopasti lze sledovat, jak se s návštěvou každého provinilce černá skládka zvětšovala. Lidé na místě zanechali vesměs komunální odpad, ale neváhali na trávu u cesty vyhodit staré pneumatiky, stoly, židle, sporák i ledničku.

"Všechny případy byly předány k dořešení příslušnému správnímu orgánu," napsali ústečtí policisté s tím, že další podobné akce budou pokračovat. 

Video: Popelář vysypal odpadky mezi mrtvá těla prasat (17. 1. 2020)

Popelář vysypal odpadky mezi mrtvá těla prasat | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 3 minutami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy