reklama
 
 

Ústečtí kupovali lavičky za 60 tisíc, šetří to Brusel

7. 3. 2011 16:32
Evropský protikorupční úřad se zabývá opravou ústeckého parku, stál 83 milionů

Ústí nad Labem - Evropský úřad pro boj proti podvodům OLAF se začal zabývat zakázkou na rekonstrukci ústeckých Městských sadů.

Informoval o tom ředitel Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad Petr Kušnierz. Podle něj si úředníci OLAF vyžádali kompletní dokumentaci k projektu.

Deník Aktuálně.cz již loni v listopadu upozornil na to, že při rekonstrukci parku, který spolykal 83 milionů korun (většina peněz šla z evropských fondů), se mimo jiné kupovaly lavičky i za 60 tisíc korun. Vysázení nových stromů stálo až třicet tisíc korun. Za několik kašen se zaplatilo 4,5 milionu korun.

Úřad regionální rady si už nechal zpracovat audit, který zjišťuje případné nedostatky při rekonstrukci. "Kontrolu jsme ale zatím neuzavřeli," prohlásil pro Aktuálně.cz mluvčí Vojtěch Krump. Průběhem oprav největšího ústeckého parku se v současné době zabývá i policie.

Vedení města opakovaně odmítlo, že by zakázka byla předražená. Radnice ale připustila, že například lavičky mohly být levnější.

Podle mluvčí ústeckého magistrátu Ivany Solničkové ale byly vybrány jedny z nejkvalitnějších. I ty však po několika týdnech vandalové zničili.

Vyšší cenu ale prý ovlivnily také další skutečnosti. "Práce na parku se díky krátkému termínu realizace a nepříznivým klimatickým podmínkám prováděly značně obtížně a dokonce se některé činnosti musely opakovat," prohlásila Solničková.

OLAF v současné době prošetřuje i zakázku Krajské zdravotní, která pod sebou slučuje pět nemocnic v Ústeckém kraji. Místní holding tu před časem nakoupil zařízení za 420 milionů korun.

Podle auditu však dodavatelským firmám Hospimed a Puroklima platil až stoprocentní marži.

autor: Radek Nohl | 7. 3. 2011 16:32

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Ústecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama