Ústecký kraj zakázal firmě Celio přijímat odpad kvůli požáru v litvínovské hale

ČTK ČTK
21. 9. 2018 11:59
Zákaz platí ode dneška až do doby, dokud kraj neprověří, zda firma dodržela podmínky skládkování, které musí v areálu plnit.
Požár v Litvínově
Požár v Litvínově | Foto: ČTK

Litvínov - Ústecký kraj po rozsáhlém požáru haly firmy na zpracování odpadu Celio zakázal této litvínovské firmě přijímat další odpad k mechanické úpravě. Zákaz platí ode dneška až do doby, dokud kraj neprověří, zda firma dodržela podmínky skládkování, které musí v areálu plnit.

Po jednání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje o tom informovala krajská mluvčí Lucie Dosedělová. Kraj také zaplatí měření škodlivin v ovzduší v okolí Mostu a Litvínova, které začalo ve čtvrtek.

Hala s linkou na drcení odpadu v areálu skládky Celio se vzňala ve středu kolem 13:00, hasiči s ním bojovali až do dnešního rána. V současné době je požár uhašen, hasiči zůstávají na místě a zjišťují příčiny požáru. Stavební konstrukce vyhořelé haly zkontroluje statik, škodu firma předběžně odhadla na 100 milionů korun.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Havlíčková je juniorskou vicemistryní světa v běhu do vrchu

Barbora Havlíčková se stala juniorskou vicemistryní světa v běhu do vrchu. Devatenáctiletá běžkyně na lyžích ve svém doplňkovém sportu na šampionátu v Argentině nestačila jen na Angelu Matteviovou z Itálie a přidala další cenný kov k evropskému juniorskému zlatu z červencového šampionátu v Zermattu.

Havlíčková běžela závod jen z lyžařské přípravy, přesto v deštivé Argentině uspěla na zhruba sedm a půl kilometru dlouhé trati, která byla těsně před závodem upravena. Zmizel z ní nebezpečný přeběh přes řeku.

S italskou rivalkou si prohodily pořadí z kontinentálního mistrovství, kde rovněž obsadily první a druhé místo. Ve Švýcarsku vyhrála s náskokem 51 sekund česká reprezentantka, tentokrát byla o 44 sekund rychlejší Italka. Na stříbrné pozici byla ale Havlíčková bezpečně.

Úspěch mladých českých závodnic podtrhla čtvrtým místem Alena Matějáková, kterou dělilo jen pět sekund od bronzové Francouzky Jade Rodriguezové. Další dvě Češky Anežka Ševčíková a Gabriela Veigertová skončily na začátku třetí desítky. Mezi juniory byl Benjamin Vrbovský patnáctý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy