Ústecký kraj zakázal firmě Celio přijímat odpad kvůli požáru v litvínovské hale

ČTK ČTK
21. 9. 2018 11:59
Zákaz platí ode dneška až do doby, dokud kraj neprověří, zda firma dodržela podmínky skládkování, které musí v areálu plnit.
Požár v Litvínově
Požár v Litvínově | Foto: ČTK

Litvínov - Ústecký kraj po rozsáhlém požáru haly firmy na zpracování odpadu Celio zakázal této litvínovské firmě přijímat další odpad k mechanické úpravě. Zákaz platí ode dneška až do doby, dokud kraj neprověří, zda firma dodržela podmínky skládkování, které musí v areálu plnit.

Po jednání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje o tom informovala krajská mluvčí Lucie Dosedělová. Kraj také zaplatí měření škodlivin v ovzduší v okolí Mostu a Litvínova, které začalo ve čtvrtek.

Hala s linkou na drcení odpadu v areálu skládky Celio se vzňala ve středu kolem 13:00, hasiči s ním bojovali až do dnešního rána. V současné době je požár uhašen, hasiči zůstávají na místě a zjišťují příčiny požáru. Stavební konstrukce vyhořelé haly zkontroluje statik, škodu firma předběžně odhadla na 100 milionů korun.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy