Úřad zasáhl, "kmotr" Oulický musí zbourat opěrné zdi

ČTK ČTK
20. 5. 2011 16:59
Vlivný politik ODS načerno stavěl v chráněné krajinné oblasti
Foto: Ludvík Hradilek

Ústí nad Labem - Patrik Oulický, mnohými označovaný za regionálního kmotra ODS, musí pokračovat v odstraňování černých staveb u svého domu v Moravanech.

Ústecký magistrát mu nařídil zbourat vysoké opěrné gabionové zdi. Již na začátku roku musel odstranit zastřešený vjezd.

Oulický totiž kolem svého domu umístěném v chráněné krajinné oblasti České středohoří vybudoval část staveb bez stavebního povolení, některé dokonce na takzvaném nezastavitelném území.

Řízení o odstranění černých staveb začal původně s Oulickým vést trmický stavební úřad, do jehož pravomoci případ spadá. Na jeho postup si Oulický stěžoval na ústeckém krajském úřadě, který celý případ předloni na jaře předal do Ústí nad Labem.

Ústecký stavební úřad řízení kvůli údajným nesrovnalostem v územním plánu pozastavil.

O zahájení nového řízení se před rokem zasadil ombudsman Otakar Motejl. Úředníci, kteří případ loni odložili, se prý dopustili hrubých chyb. Loni na podzim nejprve úředníci nařídili Oulickému zbourat zastřešený vjezd, Oulický jejich nařízení splnil.

Gabionové zdi, které bude muset nyní odstranit, vadily správě chráněné krajinné oblasti Její ředitelka Markéta Peřinové v minulosti řekla, že taková technologie se v těchto místech nepoužívá a do obce nepatří.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy