reklama
 
 

Úřad zasáhl, "kmotr" Oulický musí zbourat opěrné zdi

20. 5. 2011 16:59
Vlivný politik ODS načerno stavěl v chráněné krajinné oblasti

Ústí nad Labem - Patrik Oulický, mnohými označovaný za regionálního kmotra ODS, musí pokračovat v odstraňování černých staveb u svého domu v Moravanech.

Ústecký magistrát mu nařídil zbourat vysoké opěrné gabionové zdi. Již na začátku roku musel odstranit zastřešený vjezd.

Oulický totiž kolem svého domu umístěném v chráněné krajinné oblasti České středohoří vybudoval část staveb bez stavebního povolení, některé dokonce na takzvaném nezastavitelném území.

Řízení o odstranění černých staveb začal původně s Oulickým vést trmický stavební úřad, do jehož pravomoci případ spadá. Na jeho postup si Oulický stěžoval na ústeckém krajském úřadě, který celý případ předloni na jaře předal do Ústí nad Labem.

Ústecký stavební úřad řízení kvůli údajným nesrovnalostem v územním plánu pozastavil.

O zahájení nového řízení se před rokem zasadil ombudsman Otakar Motejl. Úředníci, kteří případ loni odložili, se prý dopustili hrubých chyb. Loni na podzim nejprve úředníci nařídili Oulickému zbourat zastřešený vjezd, Oulický jejich nařízení splnil.

Gabionové zdi, které bude muset nyní odstranit, vadily správě chráněné krajinné oblasti Její ředitelka Markéta Peřinové v minulosti řekla, že taková technologie se v těchto místech nepoužívá a do obce nepatří.

autor: ČTK | 20. 5. 2011 16:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Ústecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama