Univerzitě roste nový kampus. Opraví další dvě budovy

ČTK ČTK
26. 4. 2012 17:38
Stavební práce mají stát 186 milionů, i s vybavením budov pak okolo 260 milionů
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Ústí nad Labem - Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP) opraví za 186 milionů další dvě budovy vznikajícího kampusu.

Koncem března vypsala škola veřejnou zakázku na stavební práce, zájemci se podle mluvčí UJEP Jany Šikové mohou hlásit do 22. května. S opravami chce univerzita začít v srpnu. Stavba kampusu začala v roce 2004, škola do něj už investovala stovky milionů korun, většinou ze státního rozpočtu.

V budovách F1 a F2 bývalé ústecké nemocnice mají po opravě být výzkumné a výukové prostory Filozofické fakulty. Škola si stanovila pro vítěze zakázky přísná pravidla.

Hlavní je nabídková cena

"Jedním z těchto pravidel je nepřekročitelnost rozpočtu stavby, na který je vázána výše poskytnuté dotace. Investor proto nebude moci akceptovat žádné navýšení nákladů. Obdobně neakceptovatelné je i prodloužení délky výstavby," uvedla Šiková.

Nejdůležitějším parametrem pro výběr vítěze veřejné zakázky bude pro školu nabídková cena a z pětiny doba výstavby. Stavební práce podle dokumentace zakázky mají stát 186,4 milionu, i s vybavením mají nové budovy přijít přibližně na 260 milionů. Podle původních odhadů měl být kampus pro všechny fakulty dokončený v roce 2013 a celkové náklady měly činit asi 2,9 miliardy korun.

Od roku 2004 se univerzitě podařilo opravit pavilon D, v němž je Fakulta sociálně ekonomická a Ústřední knihovna Pedagogické fakulty. V roce 2006 byla zrekonstruována výměníková stanice. V roce 2007 dělníci zbourali několik budov, která v přibližně sto let starém areálu bývalé nemocnice nebyly potřeba.

O rok později se do nové budovy přestěhovala Fakulta výrobních technologií a managementu, jejíž zázemí tvoří kanceláře a učebny, včetně počítačové a speciální laboratoře materiálové mikroskopie.

Jediná univerzita v kraji

V září 2009 v kampusu začala stavba multifunkčního informačního a vzdělávacího centra za 420 milionů korun. Bude sloužit jako univerzitní knihovna, centrum celoživotního vzdělávání, informatiky a administrativní zázemí a budou tam i přednáškové sály. V areálu sídlí už celá Fakulta užitého umění a designu.

Část prostor využívá i Fakulta přírodovědecká. Do kampusu se dá počítat i areál Pedagogické fakulty v sousedství starého nemocničního areálu. Termín dokončení celého kampusu není stanoven, záleží na tom, kdy a kde se škole podaří získat peníze na další etapy.

UJEP je jedinou univerzitou v Ústeckém kraji, byla otevřena 28. září 1991. Tvoří ji sedm fakult, má téměř 1000 zaměstnanců a 11.000 studentů.

 

Právě se děje

před 8 minutami

V bratislavském sídle Penty zasahuje policie

V sídle finanční skupiny Penta ve slovenské Bratislavě zasahuje policie. Informuje o tom server Aktuality.sk. Důvod není jasný. Policie zásah nekomentuje, více informací by měl brzy poskytnout ministr vnitra Roman Mikulec. Šéf Penty Jaroslav Haščák byl jedním z aktérů v kauze Gorila.

Zdroj: Zahraničí
Další zprávy