U Lovosic blokuje dopravu cisterna. Utrhla se z kamionu

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 2. 2015 11:36
Auta stojí v kolonách od Ústí nad Labem i v opačném směru od sjezdu z dálnice D8.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Lovosice - Nákladnímu automobilu se v Lovosicích na Litoměřicku utrhla cisternaa prorazila nádrž tahače. Auta stála v několikakilometrových kolonách od Ústí nad Labem i v opačném směru od sjezdu z dálnice D8.

Po třech hodinách se policistům podařilo průjezd Lovosicemi obnovit, řekla litoměřická policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Nehoda se stala krátce před osmou hodinou. "Těsně za kruhovou křižovatkou u Lidlu se odpojila od tahače cisterna, ta prorazila nádrž tahače," popsala Kofrová. Nehodu nahlásili řidiči policistům v 07:51. Hasiči přečerpali naftu z poškozené nádrže kamionu a vyteklou pohonnou hmotu odstranili.

Nehoda se stala nedaleko sjezdu z dálnice D8 směrem na Ústí nad Labem. Okamžitě se začaly tvořit kolony. Fronty byly podle policie dlouhé několik kilometrů. Auta se znovu po kruhovém objezdu rozjela krátce před jedenáctou hodinou. Příčinu nehody a důvod utržení cisterny policie vyšetřuje.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Malé letadlo se na západě Ukrajiny zřítilo na dům, čtyři lidé zahynuli

Malé letadlo se v úterý na západě Ukrajině zřítilo na soukromý dům, který vzápětí začal hořet. Neštěstí si vyžádalo čtyři lidského životy - zahynul ukrajinský pilot a tři cestující ze Spojených států. V domě u vsi Šeparivci v Ivano-Frankivské oblasti v okamžiku nehody nikdo nebyl, napsal na svém webu list Ukrajinska pravda s odvoláním na záchranáře a policii. Hasičům se požár na ploše asi 100 metrů čtverečních podařilo uhasit asi hodinu po pádu letadla.

Zřícený letoun pilotoval místní obyvatel, cestující byli cizinci. Agentura Unian později s odvoláním na židovskou obec uvedla, že v letadle kromě pilota zahynuli cestující ze skupiny chasidských židů ze Spojených států, kteří jsou v oblasti na dovolené; všichni měli americké občanství. Stroj pilotoval profesionální letec se čtyřicetiletou praxí, bývalý vojenský pilot, který se angažoval v rozvoji sportovního létání a ultralightů a působil také jako letecký instruktor.

Havarovaný stroj byl podle ukrajinského deníku WT10 Advantic, což je podle dostupných informací letadlo navržené a vyvíjené společností Aerospool z Prievidze na Slovensku. V nabídce na jejím webu ale aktuálně tento typ nefiguruje a vedení firmy je právě na dovolené. Stroj se podle dostupných informací prodával v rozloženém stavu, aby si jej zákazník sestavil sám.

Zdroj: ČTK
Další zprávy