U Lovosic blokuje dopravu cisterna. Utrhla se z kamionu

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 2. 2015 11:36
Auta stojí v kolonách od Ústí nad Labem i v opačném směru od sjezdu z dálnice D8.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Lovosice - Nákladnímu automobilu se v Lovosicích na Litoměřicku utrhla cisternaa prorazila nádrž tahače. Auta stála v několikakilometrových kolonách od Ústí nad Labem i v opačném směru od sjezdu z dálnice D8.

Po třech hodinách se policistům podařilo průjezd Lovosicemi obnovit, řekla litoměřická policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Nehoda se stala krátce před osmou hodinou. "Těsně za kruhovou křižovatkou u Lidlu se odpojila od tahače cisterna, ta prorazila nádrž tahače," popsala Kofrová. Nehodu nahlásili řidiči policistům v 07:51. Hasiči přečerpali naftu z poškozené nádrže kamionu a vyteklou pohonnou hmotu odstranili.

Nehoda se stala nedaleko sjezdu z dálnice D8 směrem na Ústí nad Labem. Okamžitě se začaly tvořit kolony. Fronty byly podle policie dlouhé několik kilometrů. Auta se znovu po kruhovém objezdu rozjela krátce před jedenáctou hodinou. Příčinu nehody a důvod utržení cisterny policie vyšetřuje.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Cizinci dostali za vraždu seniora v Žabčicích sedmnáct let vězení

Krajský soud v Brně ve středu poslal na 17,5 roku do vězení dva cizince původem z Ruska, kteří podle rozsudku v roce 2015 zavraždili seniora v Žabčicích na Brněnsku. Jeden je ve vazbě, druhý je vedený jako uprchlý. Rozsudek není pravomocný, obhájce jednoho z obžalovaných se na místě odvolal, ostatní strany si ponechaly lhůtu na rozmyšlenou. Mužům za vraždu hrozilo 20 let až výjimečný trest.

Obžalovaní Magomed Moldijev Israilov a Sajdchusejn Naurbajev podle státního zastupitelství dostali od neznámého člověka tip na vloupání do rodinného domu v Žabčicích. Po společné domluvě pak podle obžaloby 26. května 2015 do domu vnikli se zamaskovanými obličeji a vyzbrojeni krátkými střelnými zbraněmi. "Majitele domu fyzicky napadli, svázali mu ruce i nohy, přes ústa ho svázali pruhem látky," uvedla už dříve žalobkyně Zuzana Zámoravcová.

Poté čtyřiasedmdesátiletého muže podle žalobkyně delší dobu fyzicky napadali, kopali ho a bili pěstmi po celém těle včetně hlavy. Muž utrpěl mnohačetná zranění včetně zlomenin několika žeber. Seniora poté podle obžaloby udusili. V šatní skříni podle obžaloby následně založili požár a s cennostmi odjeli do Rakouska, uvedla dříve žalobkyně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy