U Lovosic blokuje dopravu cisterna. Utrhla se z kamionu

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 2. 2015 11:36
Auta stojí v kolonách od Ústí nad Labem i v opačném směru od sjezdu z dálnice D8.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Lovosice - Nákladnímu automobilu se v Lovosicích na Litoměřicku utrhla cisternaa prorazila nádrž tahače. Auta stála v několikakilometrových kolonách od Ústí nad Labem i v opačném směru od sjezdu z dálnice D8.

Po třech hodinách se policistům podařilo průjezd Lovosicemi obnovit, řekla litoměřická policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Nehoda se stala krátce před osmou hodinou. "Těsně za kruhovou křižovatkou u Lidlu se odpojila od tahače cisterna, ta prorazila nádrž tahače," popsala Kofrová. Nehodu nahlásili řidiči policistům v 07:51. Hasiči přečerpali naftu z poškozené nádrže kamionu a vyteklou pohonnou hmotu odstranili.

Nehoda se stala nedaleko sjezdu z dálnice D8 směrem na Ústí nad Labem. Okamžitě se začaly tvořit kolony. Fronty byly podle policie dlouhé několik kilometrů. Auta se znovu po kruhovém objezdu rozjela krátce před jedenáctou hodinou. Příčinu nehody a důvod utržení cisterny policie vyšetřuje.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy