U Libčevsi havarovala cisterna s asfaltem, řidič zemřel

ČTK ČTK
25. 7. 2011 16:25
Spolujezdce s těžkým zraněním odvezli záchranáři do nemocnice
Foto: ZZS Moravskoslezský kraj

Libčeves (Lounsko) - Na hlavní silnici z Mostu do Lovosic ráno havarovala cisterna s asfaltem.

Jeden muž při nehodě zemřel, jeho spolujezdec utrpěl těžké zranění, řekla lounská policejní mluvčí Jaromíra Střelcová. Převážená látka vytekla na silnici.

Frekventovaná silnice byla zhruba čtyři a půl hodiny kvůli vyprošťování vozidla uzavřena.

Nehoda se stala zhruba ve 4:45 mezi Libčevsí a Želkovicemi na Lounsku. "Řidič zřejmě jel nepřiměřenou rychlostí, nezvládl řízení a s kamionem se převrátil," řekla Střelcová.

Při nehodě přišel o život dvaadvacetiletý muž a těžké zranění utrpěl jeho devětadvacetiletý kolega. Za volantem se prý střídali, kdo ale v době nehody seděl za volantem, ještě policie definitivně neurčila. Oba muži jsou cizinci, dodala mluvčí.

Místo nehody bylo až do 10:00 průjezdné jedním pruhem, pak byla ale silnice uzavřena zcela kvůli vyprošťování a úklidu vyteklého asfaltu. Práce se protáhly až do 14:30, protože rozbitý kamion skončil poměrně daleko od silnice.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Koronavirus odsouvá zrušení střídání zimního a letního času, zřejmě na dlouho

Koronavirová krize odsouvá možné zrušení pravidelného střídání času, zřejmě na dlouhou dobu. Evropská komise původně navrhovala zrušení střídání času na letošní nebo příští rok, v současnosti se však o věci nejedná a je otázkou, zda se s ohledem na současnou krizi a její dopady téma na jednací stůl vůbec vrátí. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. V noci na neděli 25. října se hodinové ručičky ve 03:00 posunou o hodinu zpět.

Evropská komise v roce 2018 navrhla zrušení střídání času, ponechala však na členských státech, aby se dohodly na tom, který čas bude zaveden celoročně. Česká vláda předloni podpořila zavedení zimního, tedy standardního středoevropského astronomického času. Návrh komise ovšem ještě musí schválit unijní Rada a Evropský parlament, do té doby se nic nemění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy