U Libčevsi havarovala cisterna s asfaltem, řidič zemřel

ČTK ČTK
25. 7. 2011 16:25
Spolujezdce s těžkým zraněním odvezli záchranáři do nemocnice
Foto: ZZS Moravskoslezský kraj

Libčeves (Lounsko) - Na hlavní silnici z Mostu do Lovosic ráno havarovala cisterna s asfaltem.

Jeden muž při nehodě zemřel, jeho spolujezdec utrpěl těžké zranění, řekla lounská policejní mluvčí Jaromíra Střelcová. Převážená látka vytekla na silnici.

Frekventovaná silnice byla zhruba čtyři a půl hodiny kvůli vyprošťování vozidla uzavřena.

Nehoda se stala zhruba ve 4:45 mezi Libčevsí a Želkovicemi na Lounsku. "Řidič zřejmě jel nepřiměřenou rychlostí, nezvládl řízení a s kamionem se převrátil," řekla Střelcová.

Při nehodě přišel o život dvaadvacetiletý muž a těžké zranění utrpěl jeho devětadvacetiletý kolega. Za volantem se prý střídali, kdo ale v době nehody seděl za volantem, ještě policie definitivně neurčila. Oba muži jsou cizinci, dodala mluvčí.

Místo nehody bylo až do 10:00 průjezdné jedním pruhem, pak byla ale silnice uzavřena zcela kvůli vyprošťování a úklidu vyteklého asfaltu. Práce se protáhly až do 14:30, protože rozbitý kamion skončil poměrně daleko od silnice.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy