Při nehodě u Kadaně se zranilo 25 lidí. Osobní auto nedalo přednost autobusu a smetlo ho ze silnice

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 4. 2016 11:00
U Kadaně na Chomutovsku v pátek navečer havaroval autobus. Nehoda si vyžádala 25 zraněných, z toho šest těžce. Autobus narazil do parovodu, který vážně poničil. Pět tisíc domácností z nedelekého Klášterce nad Ohří je tak bez dodávek tepla, obnoveny by mohly být už během soboty. Podle prvních policejních zpráv nehodu způsobil řidič osobního auta, které do autobusu narazilo.
Havarovaný autobus.
Havarovaný autobus. | Foto: Facebook: Kubík Jozy

Kadaň (Chomutov) - V pátek krátce před sedmou hodinou večer havaroval u Kadaně na Chomutovsku autobus plný cestujících. Narazil do parovodu, zranilo se 25 lidí, z toho šest těžce.

Přesnou příčinu havárie policie vyšetřuje. "Naše prvotní informace jsou takové, že osobní auto jedoucí z vedlejší silnice nedalo přednost autobusu, který jel po hlavní. Došlo ke střetu a autobus vyjel ze silnice a skončil na boku," uvedla krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Záchranáři také upřesnili počet zraněných. Během zásahu hovořili o 27 lidech, podle Poláčkové jich bylo 25. "Nikdo nebyl v ohrožení života," doplnila mluvčí.

Autobus skočil po srážce v horkovodu, který vážně poničil. Bez tepla a teplé vody je podle mluvčího společnosti ČEZ Teplárenská Oty Schneppa zhruba 5000 domácností v Klášterci nad Ohří.

Společnost původně odhadovala obnovení dodávek na nedělní večer, podle mluvčí skupiny ČEZ pro severní Čechy Soni Holingerové by ale měly být obnoveny ještě dnes. "Radiátory i teplá voda by se obyvatelům měly ohřívat již dnes, tedy v sobotu, mezi 18. a 20. hodinou, tedy pokud nenastanou nějaké další technické problémy. Jsou poškozeny všechny potrubí včetně odbočky do průmyslové zóny Vernéřov," řekla dnes dopoledne Holingerová.

"Uděláme maximum proto, aby obyvatelé Klášterce nad Ohří byli bez tepla a teplé vody co nejkratší dobu," řekl dnes ČTK ředitel společnosti Petr Hodek.

Oprava se může protáhnout až do nedělního večera, část parovodu by ale mohla být zprovozněna už během soboty. Přesný rozsah poškození a výši škod bude společnost ještě upřesňovat, podle prvních odhadů však půjde o miliony korun. Bez tepla byly krátce i Chomutov a Jirkov, tam ale ČEZ Teplárenská dodávky obnovila během několika desítek minut.

V pátek na místě zasahovaly posádky záchranné služby z Ústeckého i Karlovarského kraje, zraněné transportovaly i tři vrtulníky. První z nich podle mluvčího záchranné služby Prokop Voleníka přistál v ústecké Masarykově nemocnici.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 49 minutami

U obce Puklice na Jihlavsku havaroval autobus, na místě je zřejmě deset zraněných dětí

Na silnici mezi obcemi Puklice a Příseka na Jihlavsku havaroval v pátek odpoledne autobus. Zřejmě se vyhýbal protijedoucímu autu a převrátil se na bok. V autobuse se zranilo několik dětí, podle odhadů hasičů asi deset. Mluvčí policie Dana Čírtková řekla, že zranění snad nebudou vážná.

Dopravce přistavil k nehodě náhradní autobus. "Zatím byly tři děti s lehkým zraněním z místa převezeny, ale ještě probíhá ošetřování dětí na místě ve druhém autobuse," řekla Čírtková.

Nehoda byla ohlášena po 14:00. "Řidič autobusu z dosud nezjištěných příčin, ale zřejmě z důvodu vyhýbání se protijedoucímu vozidlu, najel na krajnici. Ta krajnice se utrhla, autobus se převrátil na bok a narazil částečně do stromu," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
před 2 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy