Při nehodě u Kadaně se zranilo 25 lidí. Osobní auto nedalo přednost autobusu a smetlo ho ze silnice

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 4. 2016 11:00
U Kadaně na Chomutovsku v pátek navečer havaroval autobus. Nehoda si vyžádala 25 zraněných, z toho šest těžce. Autobus narazil do parovodu, který vážně poničil. Pět tisíc domácností z nedelekého Klášterce nad Ohří je tak bez dodávek tepla, obnoveny by mohly být už během soboty. Podle prvních policejních zpráv nehodu způsobil řidič osobního auta, které do autobusu narazilo.
Havarovaný autobus.
Havarovaný autobus. | Foto: Facebook: Kubík Jozy

Kadaň (Chomutov) - V pátek krátce před sedmou hodinou večer havaroval u Kadaně na Chomutovsku autobus plný cestujících. Narazil do parovodu, zranilo se 25 lidí, z toho šest těžce.

Přesnou příčinu havárie policie vyšetřuje. "Naše prvotní informace jsou takové, že osobní auto jedoucí z vedlejší silnice nedalo přednost autobusu, který jel po hlavní. Došlo ke střetu a autobus vyjel ze silnice a skončil na boku," uvedla krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Záchranáři také upřesnili počet zraněných. Během zásahu hovořili o 27 lidech, podle Poláčkové jich bylo 25. "Nikdo nebyl v ohrožení života," doplnila mluvčí.

Autobus skočil po srážce v horkovodu, který vážně poničil. Bez tepla a teplé vody je podle mluvčího společnosti ČEZ Teplárenská Oty Schneppa zhruba 5000 domácností v Klášterci nad Ohří.

Společnost původně odhadovala obnovení dodávek na nedělní večer, podle mluvčí skupiny ČEZ pro severní Čechy Soni Holingerové by ale měly být obnoveny ještě dnes. "Radiátory i teplá voda by se obyvatelům měly ohřívat již dnes, tedy v sobotu, mezi 18. a 20. hodinou, tedy pokud nenastanou nějaké další technické problémy. Jsou poškozeny všechny potrubí včetně odbočky do průmyslové zóny Vernéřov," řekla dnes dopoledne Holingerová.

"Uděláme maximum proto, aby obyvatelé Klášterce nad Ohří byli bez tepla a teplé vody co nejkratší dobu," řekl dnes ČTK ředitel společnosti Petr Hodek.

Oprava se může protáhnout až do nedělního večera, část parovodu by ale mohla být zprovozněna už během soboty. Přesný rozsah poškození a výši škod bude společnost ještě upřesňovat, podle prvních odhadů však půjde o miliony korun. Bez tepla byly krátce i Chomutov a Jirkov, tam ale ČEZ Teplárenská dodávky obnovila během několika desítek minut.

V pátek na místě zasahovaly posádky záchranné služby z Ústeckého i Karlovarského kraje, zraněné transportovaly i tři vrtulníky. První z nich podle mluvčího záchranné služby Prokop Voleníka přistál v ústecké Masarykově nemocnici.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

Další zprávy