Auto na D8 narazilo do tunelu, doprava je v něm omezena

ČTK ČTK
29. 12. 2013 14:26
Tunel posoudil statik, potřebuje opravu, a levá část proto zůstane do odvolání uzavřená.
Foto: Ludvík Hradilek

Petrovice (Ústecko) - Nehoda nákladního auta zkomplikovala dopravu na dálnici D8 u Petrovic na Ústecku. Auto poškodilo část tunelu Panenská a ve směru z Německa na Prahu musel být pro dopravu uzavřen. 

Od 13:30 se v úseku Krásný Les - Řehlovice změnilo dopravní značení, a provoz v obou směrech je sveden do pravého tubusu.

"Tunel posoudil statik, potřebuje opravu, a levá část proto zůstane do odvolání uzavřená," řekla severočeská policejní mluvčí Alena Bartošová. 

Řidiči s nadměrnými náklady musí podle ní jezdit v obou směrech mimo tunel po objízdné trase přes Petrovice, Tisou a Libouchec.

Havárie nákladního automobilu se na 86. kilometru dálnice stala v noci kolem 03:30. "Šlo o nadměrný náklad, vůz převážel nákladní auta," doplnila policejní mluvčí. 

Řidič podle ní vyvázl z nehody bez zranění, alkohol u něj zkouška neprokázala. "Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 1,1 milionu korun," dodala.

Vůz poškodil zařízení tunelu a na místo musel vyjet tunelový technik, aby posoudil míru poškození a vyhodnotil bezpečnostní rizika pro provoz. Rozhodl, že tunel zůstane uzavřen. Omezení je předběžně nařízeno do pondělních 15:00.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Zeman i Babiš tento týden vystoupí s projevy v ČT

Prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden vystoupí s projevy v České televizi. Televize o tom informovala v rámci změn ve svém programu. Babiš by měl promluvit ve čtvrtek ve 20:05, Zeman pak v neděli v poledne. Prezident vystoupil s projevem naposledy 19. března v televizi Prima. 

Další zprávy