Traktor s vidlemi blokuje lyžařský vlek. Jde o pozemky

Radek Pecák ČTK Radek Pecák, ČTK
1. 2. 2014 18:00
Na pozemcích, kde jsou sjezdovky, jsou také navezené balíky slámy a skruže.
Situace v areálu Bouřňák na snímku z počátku ledna. Výjezd z vleku zablokovaný balíky slámy.
Situace v areálu Bouřňák na snímku z počátku ledna. Výjezd z vleku zablokovaný balíky slámy. | Foto: ČTK

Mikulov - Nevídanou zbraň - traktor s vidlemi - nasadila do boje ve sporu o pronájem části  pozemků, na kterých jsou sjezdovky areálu Bouřňák v Krušných horách, firma Skimmer. Té pozemky patří.

Traktor, který se ocitl na svahu včera večer, znemožnil spuštění jednoho z vleků Sport centra Bouřňák.

"Kdybychom kotvu pustili, mohlo dojít ke stržení lana a poškození vleku," uvedl. Na části černé sjezdovky se podle něj dalo lyžovat alespoň po obědě. "Zprovoznili jsme pomu a vystupovalo se na druhé cestě, takže se dal kopec jezdit ze dvou třetin," řekl ředitel areálu Pavel Tetřev a dodal, že se v pátek obrátil na policii. Potvrdila to policejní mluvčí Alena Bartošová. "Oznámení jsme přijali. Jde ale o dlouhodobý spor, který řeší soud," uvedla.

Na Bouřňáku se dnes kromě Slalomáku dalo lyžovat už jen na dětském svahu Údolíčko, ve středisku dnes bylo podle Tetřeva zhruba 300 lidí.

Areál řeší spory s majiteli vrcholových pozemků, firmou Skimmer, ohledně výše a délky nájmu. Na pozemcích firmy Skimmer končí dráhy tří lyžařských vleků, které byly vybudovány už před rokem 1989.

Lyžovat se na nich nedá, protože firma na ně navezla balíky slámy a betonové skruže. Areál se obrátil na Městský úřad v Duchcově, který rozhodl o odblokování sjezdovek. Soud v Teplicích ale žádost o vydání předběžného opatření zamítl. Ani právníci si tak nejsou zcela jistí, zda musí firma Skimmer nařízení úřadu z Duchcova respektovat.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy