reklama
 
 

Traktor s vidlemi blokuje lyžařský vlek. Jde o pozemky

1. 2. 2014 18:00
Na pozemcích, kde jsou sjezdovky, jsou také navezené balíky slámy a skruže.

Mikulov - Nevídanou zbraň - traktor s vidlemi - nasadila do boje ve sporu o pronájem části  pozemků, na kterých jsou sjezdovky areálu Bouřňák v Krušných horách, firma Skimmer. Té pozemky patří.

Traktor, který se ocitl na svahu včera večer, znemožnil spuštění jednoho z vleků Sport centra Bouřňák.

"Kdybychom kotvu pustili, mohlo dojít ke stržení lana a poškození vleku," uvedl. Na části černé sjezdovky se podle něj dalo lyžovat alespoň po obědě. "Zprovoznili jsme pomu a vystupovalo se na druhé cestě, takže se dal kopec jezdit ze dvou třetin," řekl ředitel areálu Pavel Tetřev a dodal, že se v pátek obrátil na policii. Potvrdila to policejní mluvčí Alena Bartošová. "Oznámení jsme přijali. Jde ale o dlouhodobý spor, který řeší soud," uvedla.

Na Bouřňáku se dnes kromě Slalomáku dalo lyžovat už jen na dětském svahu Údolíčko, ve středisku dnes bylo podle Tetřeva zhruba 300 lidí.

Areál řeší spory s majiteli vrcholových pozemků, firmou Skimmer, ohledně výše a délky nájmu. Na pozemcích firmy Skimmer končí dráhy tří lyžařských vleků, které byly vybudovány už před rokem 1989.

Lyžovat se na nich nedá, protože firma na ně navezla balíky slámy a betonové skruže. Areál se obrátil na Městský úřad v Duchcově, který rozhodl o odblokování sjezdovek. Soud v Teplicích ale žádost o vydání předběžného opatření zamítl. Ani právníci si tak nejsou zcela jistí, zda musí firma Skimmer nařízení úřadu z Duchcova respektovat.

autoři: Radek Pecák, ČTK | 1. 2. 2014 18:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Ústecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama