Traktor s vidlemi blokuje lyžařský vlek. Jde o pozemky

Na pozemcích, kde jsou sjezdovky, jsou také navezené balíky slámy a skruže.
Situace v areálu Bouřňák na snímku z počátku ledna. Výjezd z vleku zablokovaný balíky slámy.
Situace v areálu Bouřňák na snímku z počátku ledna. Výjezd z vleku zablokovaný balíky slámy. | Foto: ČTK

Mikulov - Nevídanou zbraň - traktor s vidlemi - nasadila do boje ve sporu o pronájem části  pozemků, na kterých jsou sjezdovky areálu Bouřňák v Krušných horách, firma Skimmer. Té pozemky patří.

Traktor, který se ocitl na svahu včera večer, znemožnil spuštění jednoho z vleků Sport centra Bouřňák.

"Kdybychom kotvu pustili, mohlo dojít ke stržení lana a poškození vleku," uvedl. Na části černé sjezdovky se podle něj dalo lyžovat alespoň po obědě. "Zprovoznili jsme pomu a vystupovalo se na druhé cestě, takže se dal kopec jezdit ze dvou třetin," řekl ředitel areálu Pavel Tetřev a dodal, že se v pátek obrátil na policii. Potvrdila to policejní mluvčí Alena Bartošová. "Oznámení jsme přijali. Jde ale o dlouhodobý spor, který řeší soud," uvedla.

Na Bouřňáku se dnes kromě Slalomáku dalo lyžovat už jen na dětském svahu Údolíčko, ve středisku dnes bylo podle Tetřeva zhruba 300 lidí.

Areál řeší spory s majiteli vrcholových pozemků, firmou Skimmer, ohledně výše a délky nájmu. Na pozemcích firmy Skimmer končí dráhy tří lyžařských vleků, které byly vybudovány už před rokem 1989.

Lyžovat se na nich nedá, protože firma na ně navezla balíky slámy a betonové skruže. Areál se obrátil na Městský úřad v Duchcově, který rozhodl o odblokování sjezdovek. Soud v Teplicích ale žádost o vydání předběžného opatření zamítl. Ani právníci si tak nejsou zcela jistí, zda musí firma Skimmer nařízení úřadu z Duchcova respektovat.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy