Technik řešil krádež kovů, najednou ho smetl vlak

ČTK ČTK
4. 10. 2012 12:03
Vlak muže odhodil přes zábradlí mostu, na místě zemřel
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Ledvice - Na Teplicku ve čtvrtek ráno zahynul drážní technik, který řešil jeden z mnoha případů krádeže barevných kovů u tratě.

Šestapadesátiletého muže smetl u Ledvic rychlík, řekl policejní mluvčí Daniel Vítek.

Celá série událostí začala okolo 6:00, kdy se na krádež signalizačního kabelu u tratě přišlo.

"Když přijeli policisté na místo činu, nacházeli se tam dva pracovníci drážní čety, kteří přišli prověřit signalizovanou závadu. Před jejich očima zachytil jednoho z pracovníků projíždějící rychlík," uvedl Vítek.

Vlak muže odhodil přes zábradlí mostu. Utrpěl mnohačetná poranění a na místě zemřel.

Provoz na frekventované trati z Chomutova do Ústí byl na dvě hodiny zastaven, příčina nehody se vyšetřuje. Pachateli, který kabel ukradl, hrozí za krádež a poškození obecně prospěšného zařízení maximálně tříletý trest, bez ohledu na smrt technika.

Škoda, kterou zloději na trati způsobili, je přibližně 20 000 korun.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku

Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. Sdělil to v pondělí mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února, poskytování bližších informací má vyhrazeno dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zpěvák Elton John musel přerušit koncert, přišel během něj o hlas. Vypadal, že se rozpláče, popsala média jeho odchod z pódia

Britský umělec Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný hudebník přišel během nedělního vystoupení na stadionu v Aucklandu o hlas. "Úplně jsem ztratil hlas. Nemůžu zpívat. Musím jít. Omlouvám se," řekl svým fanouškům Elton John. Již na začátku koncertu přítomné informoval o tom, že mu lékaři diagnostikovali zápal plic.

Jak popsala britská BBC, sir Elton John vypadal, že propukne v pláč, když se opřel o své piano a potřásl hlavou. Když následně za pomoci několika asistentů opatrně odešel z pódia, jeho fanoušci ho zahrnuli obrovským potleskem.

Britský zpěvák trpí lehčí formou zápalu plic, který v angličtině nese název walking pneumonia, tedy zápal plic, při němž se chodí. Jeho příznaky nebývají tak dramatické, připomínají spíše lehký zánět průdušek. Jde hlavně o kašel, bolest na hrudi, bolest v krku a bolest hlavy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy