Stát přišel o miliony. Muž od kmotra ODS odmítá odejít

Radek Nohl Radek Nohl
15. 6. 2012 10:00
Je to osobní věc, tvrdí Špičák, který podle policie připravil stát na daních o miliony

Ústí nad Labem - Ředitel Severočeské vodárenské společnosti (SVS) Bronislav Špičák, kterého několik dní stíhá policie, tento post dobrovolně neopustí. 

Bývalý ústecký zastupitel za ODS měl přitom podle policistů v době, kdy byl předsedou představenstva společnosti Energetické a dopravní stavby (EDS) společně s dalšími třemi manažery Viamont DSP připravit stát o 15 milionů korun.

Špičák, který je spojován se zákulisním hráčem ústecké ODS Patrikem Oulickým, ve vyjádření pro Aktuálně.cz uvedl, že rezignací by jen přiznal svou vinu.

"Nehodlám v tuto chvíli rezignovat na funkci generálního ředitele společnosti SVS, neboť mé obvinění se netýká této společnosti ani mého působení v této společnosti a považuji jej za svou osobní záležitost," řekl Aktuálně.cz Špičák.

Nic jsem neudělal, tvrdí ředitel

Firma EDS, která v kauze figuruje, v současné době kromě Oulického patří i dalším vlivným členům severočeské ODS Alexandru Novákovi a Danielu Ježkovi.

Oulický (na snímku úplně vlevo na kongresu ODS) je znám jako zákulisní vyjednavač. V jeho okolí je Petr Gandalovič, Pavel Drobil nebo Petr Bendl.
Oulický (na snímku úplně vlevo na kongresu ODS) je znám jako zákulisní vyjednavač. V jeho okolí je Petr Gandalovič, Pavel Drobil nebo Petr Bendl. | Foto: Ondřej Besperát

Podle policistů měli zástupci obou společností krátit daně při rekonstrukci mostu v Děčíně na silnici I/13 za 564 milionů korun. Policie během vyšetřování zjistila, že vystavovali faktury za služby, které pravděpodobně nebyly provedeny.

"Má rezignace by byla jen vnímána jako přiznání viny," uvedl Špičák.

Obvinění odmítají i další manažeři. "Rozhodně se nejedná o fakturaci označovanou či nazývanou jako fiktivní," tvrdí v oficiálním vyjádření zástupci Viamont DSP.

Ministerstvo dopravy však na obvinění zareagovalo tím, že až do vyšetření případu nebude žádat Evropskou komisi o proplacení více než půl miliardy korun, kterou měla přispět na rekonstrukci děčínského mostu.

Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory na kauzu okolo severočeských stavebních firem pište zde.

 

Právě se děje

Další zprávy