Silnice mezi Mostem a Litvínovem se letos dočká opravy

ČTK ČTK
22. 5. 2013 14:09
Na dlouho plánované rozšíření na čtyři pruhy si ale místní budou muset ještě počkat
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Litvínov - Silnice první třídy mezi Mostem a Litvínovem se letos dočká opravy.

Na dlouho plánované rozšíření na čtyři pruhy si ale místní budou muset ještě počkat, nejméně do roku 2015.

O budoucnosti spojení mezi dvěma nedalekými podkrušnohorskými městy, které spojuje i tramvajová trať, jednal starosta Litvínova Milan Šťovíček (VV) s ministrem dopravy Zbyňkem Stanjurou (ODS). Řekl to na tiskové konferenci vedení města Litvínova.

"Dojde k přípravě na čtyřpruh a zároveň bude spočítána finanční efektivita přestavby silnice. Ministerstvo pak zváží případné náklady," uvedl Šťovíček, který je zároveň poslancem.

Podle jeho informací se začne stavět nejdříve v roce 2015, pokud ministerstvo silnici vyhodnotí jako potřebnou.

"Upozornil jsem ministra na složitost a rizikovost dopravní situace ve vztahu k rozsáhlému chemickému provozu a na nutnost zkapacitnění komunikace z bezpečnostních důvodů," dodal starosta.

Výstavba silnice by podle loňských odhadů měla stát kolem miliardy korun.

Silnice I/27 je s výjimkou jednoho kilometru klasická dvouproudovka, přitom spojuje dvojměstí s 92 000 obyvatel a chemickým areálem Záluží uprostřed.

Hlavně ve špičce bývá mezi Mostem a Litvínovem přetížená, podle silničářů po ní jezdí denně přes 14 000 aut. To je například o polovinu hustší provoz než na nejméně exponované části silnice I/3 spojující dálnici D1 s Benešovem, Táborem, Českými Budějovicemi a Rakouskem, kterou má nahradit dálnice, údajně kvůli silnému provozu.

 

Právě se děje

Další zprávy