22. 5. 2013 14:09
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Litvínov - Silnice první třídy mezi Mostem a Litvínovem se letos dočká opravy.

Na dlouho plánované rozšíření na čtyři pruhy si ale místní budou muset ještě počkat, nejméně do roku 2015.

O budoucnosti spojení mezi dvěma nedalekými podkrušnohorskými městy, které spojuje i tramvajová trať, jednal starosta Litvínova Milan Šťovíček (VV) s ministrem dopravy Zbyňkem Stanjurou (ODS). Řekl to na tiskové konferenci vedení města Litvínova.

"Dojde k přípravě na čtyřpruh a zároveň bude spočítána finanční efektivita přestavby silnice. Ministerstvo pak zváží případné náklady," uvedl Šťovíček, který je zároveň poslancem.

Podle jeho informací se začne stavět nejdříve v roce 2015, pokud ministerstvo silnici vyhodnotí jako potřebnou.

"Upozornil jsem ministra na složitost a rizikovost dopravní situace ve vztahu k rozsáhlému chemickému provozu a na nutnost zkapacitnění komunikace z bezpečnostních důvodů," dodal starosta.

Výstavba silnice by podle loňských odhadů měla stát kolem miliardy korun.

Silnice I/27 je s výjimkou jednoho kilometru klasická dvouproudovka, přitom spojuje dvojměstí s 92 000 obyvatel a chemickým areálem Záluží uprostřed.

Hlavně ve špičce bývá mezi Mostem a Litvínovem přetížená, podle silničářů po ní jezdí denně přes 14 000 aut. To je například o polovinu hustší provoz než na nejméně exponované části silnice I/3 spojující dálnici D1 s Benešovem, Táborem, Českými Budějovicemi a Rakouskem, kterou má nahradit dálnice, údajně kvůli silnému provozu.

před 49 minutami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.