Sběrači kovů vzali nosnou traverzu. Strop zabil 2 ženy

ČTK ČTK
23. 8. 2013 19:20
Policie rozkryla loňskou smrt dvou žen v ústecké čtvrti Předlice.
Foto: Vojtěch Marek

Ústí nad Labem - Za loňské úmrtí dvou žen v ústecké čtvrti Předlice, na které se zřítily trosky domu, mohou sběrači kovů.

Policie obvinila dva muže z usmrcení z nedbalosti a dalších trestných činů, hrozí jim nejvýše tříleté vězení. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

"Obvinění v ulici Hrbovická v Předlicích postupně rozebírali strop půdy ve třetím patře. Do tohoto domu chodili několik dní. Avšak dne 19. září krátce po poledni po vyjmutí další nosné traverzy došlo k pádu stropu, který sebou strhl strop i v druhém patře a oba dva tyto stropy se zřítily," popsala mluvčí.

Pod troskami zůstaly dvě ženy, z nichž mladší zemřela na místě a starší byla s těžkými zraněními odvezená do nemocnice. Dva muži ve věku 24 a 43 let jsou podezřelí z usmrcení z nedbalosti, poškození cizí věci, poškození obecně prospěšného zařízení a krádeže.

Po této tragické události zveřejnil ústecký magistrát seznam 20 budov, které jsou v Předlicích v havarijním stavu. Některé z nich statik nechal uzavřít jako životu nebezpečné. Většina budov patří soukromým vlastníkům, kteří s magistrátem nekomunikují. Jeden dům už nechalo město na vlastní náklady zbourat, peníze chce po majiteli vymáhat.

 

Právě se děje

Další zprávy