Sběrači kovů vzali nosnou traverzu. Strop zabil 2 ženy

ČTK ČTK
23. 8. 2013 19:20
Policie rozkryla loňskou smrt dvou žen v ústecké čtvrti Předlice.
Foto: Vojtěch Marek

Ústí nad Labem - Za loňské úmrtí dvou žen v ústecké čtvrti Předlice, na které se zřítily trosky domu, mohou sběrači kovů.

Policie obvinila dva muže z usmrcení z nedbalosti a dalších trestných činů, hrozí jim nejvýše tříleté vězení. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

"Obvinění v ulici Hrbovická v Předlicích postupně rozebírali strop půdy ve třetím patře. Do tohoto domu chodili několik dní. Avšak dne 19. září krátce po poledni po vyjmutí další nosné traverzy došlo k pádu stropu, který sebou strhl strop i v druhém patře a oba dva tyto stropy se zřítily," popsala mluvčí.

Pod troskami zůstaly dvě ženy, z nichž mladší zemřela na místě a starší byla s těžkými zraněními odvezená do nemocnice. Dva muži ve věku 24 a 43 let jsou podezřelí z usmrcení z nedbalosti, poškození cizí věci, poškození obecně prospěšného zařízení a krádeže.

Po této tragické události zveřejnil ústecký magistrát seznam 20 budov, které jsou v Předlicích v havarijním stavu. Některé z nich statik nechal uzavřít jako životu nebezpečné. Většina budov patří soukromým vlastníkům, kteří s magistrátem nekomunikují. Jeden dům už nechalo město na vlastní náklady zbourat, peníze chce po majiteli vymáhat.

 

Právě se děje

před 18 minutami

V depu v Praze vykolejila při posunu lokomotiva, část příměstských vlaků stojí

V železničním depu v Praze Vršovicích v úterý ráno vykolejila při posunu lokomotiva. Nehoda zastavila provoz příměstských vlaků mezi hlavním nádražím a Braníkem. Obnovení provozu České dráhy předpokládají v poledne, vyplývá z jejich webu. Co bylo příčinou vykolejení stroje, se vyšetřuje. "Následně bude nakolejení speciální technikou a oprava kolejiště," uvedly dráhy.

před 48 minutami

Putin Saúdské Arábii nabídl systém protiraketové obrany S-400

Rusko je po útoku na saúdskoarabská ropná zařízení připraveno Rijádu pomoci a prodat mu systém protiraketové obrany S-400. Řekl to ruský prezident Vladimir Putin po pondělních rozhovorech o Sýrii s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem a íránským prezidentem Hasanem Rúháním v Ankaře. Informovala o tom agentura Reuters. 

Další zprávy