Saxana poprvé přiletí do divadla. Ukáže se v Mostu

ČTK ČTK
3. 11. 2010 13:02
Dívka na koštěti se představí na prknech, která znamenají svět
Saxana se po Novém roce dočká i premiéry filmového pokračování.
Saxana se po Novém roce dočká i premiéry filmového pokračování. | Foto: Aktuálně.cz

Most - Mostecké Divadlo Rozmanitostí premiérou Saxany předběhlo filmové pokračování známého dětského filmu.

Poslední, páté premiéry letošní sezony se diváci dočkají v sobotu 6. listopadu. Dívku na koštěti mají lidé na divadle vidět poprvé v Česku.

Podle režiséra Jiřího Ondry bylo zajímavé zjišťovat, jakými prostředky se dá Saxana udělat na divadle. "Film je hlavně o střihu a o kouzlení, což na divadle nejde tak snadno," řekl režisér, který využil pro převedení Saxany na divadelní jeviště kombinaci loutkářských technik a živých herců.

Filmovým zpracováním se režisér Ondra nenechal příliš svazovat, nechce s ním soupeřit. Bylo potřeba zhustit původní scénář z 55 stránek na výsledných 22.

"Představení bude mít asi hodinu. Vychází z filmu, cituje je, ale využíváme ho pro vlastní hraní. Všechno se do filmu dát nedá," dodal režisér.

Rodiče podle autorů divadelního zpracování znají pohádku z dětství, a proto vezmou s sebou své děti. "Ukazuje se, že s jedním dítětem třeba přijdou i tři dospělí. "Ve hře jsou i věci, které pochopí spíš dospělí," dodal režisér.

Filmové pokračování Saxany má podle představitelky dívky na koštěti Petry Černocké přijít do kin po Novém roce. V roce 2011 uběhne 40 let od premiéry původního snímku.

 

Právě se děje

Další zprávy