reklama
 
 

S Romanem Houskou se přišly rozloučit desítky lidí

29. 11. 2013 13:56
Obřadu se zúčastnila i bývala sportovkyně Helena Fibingerová nebo radní Arno Fišera.

Chomutov - Na centrálním chomutovském hřbitově začal v pátek po poledni pohřeb vlivného sociálního demokrata, podnikatele Romana Housky. Minulé pondělí ho zastřelil neznámý pachatel.

K obřadní síni dorazily desítky lidí, ochranka dovnitř pouštěla jen zvané hosty. Houskova partnerka, náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová, přijela k zadnímu vchodu a novinářům se vyhnula.

Kromě rodiny se obřadu účastnila například olympionička Helena Fibingerová, poslanec Jaroslav Krákora (ČSSD), šéf krajské ČSSD Radek Scherfer, krajský radní Arno Fišera nebo někdejší poslanec Vlastimil Aubrecht (oba ČSSD). Nad klidem v okolí síně bděly dvě hlídky strážníků.

Rozloučit se s Houskou přišlo i několik jeho spolužáků ze základní školy. "Pamatuji si ho jen v dobrém, to, co se o něm teď píše, mě šokovalo. Patřil mezi oblíbené spolužáky, moc rád a hezky maloval," řekla jedna ze spolužaček Iveta Dubayová.

Obřad trval přibližně třicet minut a zakončil ho zvuk zvonu na místní síni. Smuteční hosté po obřadu nechtěli na dotazy novinářů odpovídat.

Housku někdo zastřelil před jeho domem. Policie požádala při pátrání o pomoc veřejnost. Hledá svědky, kteří se 18. listopadu mezi 17. a 19. hodinou pohybovali v okolí ulice Kamenný Vrch, kde Houska žil.

Co vraždě předcházelo nebo jaký byl motiv pachatelova jednání, je předmětem vyšetřování. Policie to z taktických důvodů nechce komentovat.

Policisté ale potvrdili, že se zabývají i verzemi, že za vraždou mohlo být půjčování peněz či rozdělování evropských dotací.

Podle Aktuálně.cz se policie zajímá v souvislosti s Houskovou vraždou také o hazard. Motivem by mohl být například lukrativní byznys s výherními automaty.

Roman Houska byl v Ústeckém kraji vnímán všeobecně jako kontroverzní osoba a spory měl i uvnitř ČSSD.

autor: ČTK | 29. 11. 2013 13:56

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Ústecký kraj

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama