Romové: Dali nám 200 korun za hlas. Šetří to policie

Radek Nohl Radek Nohl
13. 10. 2012 9:33
Podezření z kupčení s hlasy prověřuje policie v Trmicích a v Děčíně
V Trmicích, městečku u Ústí nad Labem, posedávají před volební místností skupinky voličů. Čekají, co se bude dít.
V Trmicích, městečku u Ústí nad Labem, posedávají před volební místností skupinky voličů. Čekají, co se bude dít. | Foto: Vojtěch Marek

Trmice - Podezření na manipulaci s volebními lístky prověřovala policie v Trmicích nedaleko Ústí nad Labem.

"Objevili se tu lidé v autech, kteří nabízeli volební lístky Romům před místní školou," sdělila Aktuálně.cz starostka Trmic Jana Oubrechtová.

Policie na její podnět na místo přijela a provedla kontrolu. "Ve vozidle nalezli volební obálky, stejné jako přišly voličům poštou do schránek," dodala starostka.

Reportérka Aktuálně.cz z místa popsala, že skupinky Romů postávaly před základní školou v Trmicích a čekaly, co se bude dít. Když ale jeden z mladíků začal mluvit o tom, že dostal 200 korun, ostatní Romové v přítomnosti reportérky mlčeli.

Zásah potvrdila i mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová. "Ano na místě jsme zasahovali, nyní již je v obci klid," uvedla mluvčí s tím, že policie na místě stále hlídá. Kupčení s hlasy se ale policistům prokázat nepodařilo.

Ovlivňování voleb prověřuje policie i v Děčíně

Podezření z kupčení s hlasy prověřovala policie také v Děčíně. "Paní byla oslovena neznámou ženou, která po ní za 300 korun žádala osobní údaje," popsala podezřelé chování před místem voleb Hyšplerová.

Jak se volí v krajských volbách, podívejte se na fotky:

Volební den na Ústecku pošramotila i stížnost KSČM na Českou poštu. Místní komunisté tvrdí, že její předvolební noviny nedostala půlka Chomutova, hnutí PRO kraj zase, že mu pošta neroznesla po Ústí 40 000 letáků.

Česká pošta trvá na tom, že letáky roznesla, ale ještě situaci překontroluje.

Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory na krajské volby pište zde.

 

Právě se děje

Další zprávy