Rektor vyplatil statisícové odstupné. Vraťte je škole, nařídil soud

Radek Nohl Radek Nohl
Aktualizováno 3. 6. 2016 11:38
Obvodní soud pro Prahu 10 rozhodl, že bývalý rektor ústecké univerzity René Wokoun má zaplatit 793 tisíc korun. Peníze má vysoké škole vrátit, protože je nechal neoprávněně vyplatit tehdejšímu kvestorovi Vítu Šumpelovi jako odstupné. Rozsudek není pravomocný, Wokoun se proti němu odvolal.
René Wokoun má zaplatit podle soudu téměř 800 tisíc korun.
René Wokoun má zaplatit podle soudu téměř 800 tisíc korun. | Foto: ČTK

Praha - Bezmála 800 tisíc korun má podle soudu zaplatit bývalý rektor Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) René Wokoun. Peníze má ústecké vysoké škole uhradit za to, že nechal vyplatit vysoké odstupné tehdejšímu kvestorovi Vítu Šumpelovi.

Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 10. Na něj se se žalobou obrátilo vedení univerzity. "UJEP se domnívá, že částka vyplacená bývalým rektorem jako odstupné bývalému kvestorovi UJEP byla vyplacena neoprávněně," zdůvodnila mluvčí UJEP Jana Šiková, proč žalobu podali.

Soud nyní rozhodl, že Wokoun musí škole peníze zaplatit. Jde o 793 tisíc korun. "Soudkyně žalobě zcela vyhověla," potvrdila Aktuálně.cz mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 10 Hana Zítková. Doplnila, že Wokoun proti rozsudku podal odvolání, a pokud uhradí soudní poplatek, bude ho řešit Městský soud v Praze.

Bývalý rektor UJEP nechtěl kauzu komentovat. "V této záležitosti se obracejte na mého advokáta," uvedl Wokoun. Jeho advokát ale zatím na dotazy neodpověděl. Wokoun vedl ústeckou univerzitu mezi roky 2011 a 2015. V jejím čele ho loni nahradil Martin Balej. V současné době je Wokoun rektorem soukromé Vysoké školy regionálního rozvoje.

 

Právě se děje

Další zprávy