První podezřelý primátor. Staví luxusní hotel

Radek Nohl Radek Nohl
29. 10. 2010 19:15
Ve stavbě za 150 milionů korun bude 50 pokojů, vířivka i solárium
Vedle zámečku Větruše má být v budoucnu i hotel, jejímž investorem je firma Ekofin PC.
Vedle zámečku Větruše má být v budoucnu i hotel, jejímž investorem je firma Ekofin PC. | Foto: ČTK

Ústí nad Labem - Vít Mandík (ČSSD) ještě ani neusedl do křesla ústeckého primátora a už se dostal do prvního problému.

Aktuálně.cz zjistilo, že jeho společnost Ekofin PC, která před časem koupila od radnice exkluzivní pozemky za 1,5 milionu korun, je investorem dostavby hotelu u výletního zámečku na Větruši.

Stavba podle odhadů bude stát přes 150 milionů korun. Mandík na ni chce získat peníze z evropských fondů.

"Žádost o dotaci jsme již dostali, o přidělení peněz jsme ale zatím nerozhodli," řekl Aktuálně.cz Vojtěch Krump, mluvčí Úřadu regionální rady soudržnosti Severozápad.

Luxus s vířivkou i soláriem

Hotelová přístavba k zámečku má mít tři patra a podkroví. Bude tam mimo jiné 50 pokojů, restaurace s kapacitou až 220 míst, vířivka nebo solárium.

Ekofin PC v současné době hledá firmu, která hotel na Větruši postaví. Už kvůli tomu také vypsala výběrové řízení.

Podle tajemníka ústeckého magistrátu Leoše Nergla bude na posouzení právníka, jestli se Vít Mandík jako nový primátor nedostane do problémů se zákonem. V takovém případě by mu hrozila i pokuta.

"Bude s tím muset něco udělat. I když firmu převede na někoho z rodiny, nebude to podle mě v pořádku," tvrdí politolog Rudolf Kučera.

Na otázky Aktuálně.cz Vít Mandík neodpověděl. Nereagoval ani na SMS zprávy.

Šéf ústecké ČSSD: Je to jeho věc

Arno Fišera, šéf ústecké sociální demokracie, řekl, že Mandík v době, kdy ještě nebyl zvolen do zastupitelstva, podle zákona podnikal.

"Je to jeho věc. Věřím, že pokud bude zvolen primátorem, všechny své aktivity ukončí," dodal Aktuálně.cz Fišera.

Vít Mandík - bude novým primátorem, je ale i jednatelem firmy Ekofin PC.
Vít Mandík - bude novým primátorem, je ale i jednatelem firmy Ekofin PC. | Foto: ČSSD

Mandík se stal jediným jednatelem firmy Ekofin PC až letos v březnu. Tedy až poté, co společnost koupila od města pozemky a domluvila se na dalších podmínkách. Investor se ve smlouvě s ústeckou radnicí mimo jiné zavázal, že stavbu zahájí do 18 měsíců od jejího podepsání.

Aby se stal Mandík novým ústeckým primátorem, zbývá už pouze souhlas nově zvolených zastupitelů. Jeho kolegové z ČSSD totiž jeho jméno jednoznačně odsouhlasili.

Komunisté ale Mandíka na postu primátora nechtějí. "Podle mě není zárukou toho, že správně povede ústeckou radnici," prohlásila zastupitelka Květoslava Čelišová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 37 minutami

Útok ozbrojenců na tržišti v severní Nigérii si vyžádal nejméně 43 mrtvých

Neznámí ozbrojenci v severonigerijském státě Sokoto zabili nejméně 43 lidí. Podle agentury Reuters to dnes oznámila kancelář místního guvernéra. Dřívější informace hovořily o 30 mrtvých. Střelba začala na tržišti ve městě Goronyo v neděli večer a pokračovala do dnešního rána, uvedl v prohlášení guvernér Aminu Waziri Tambuwal.

Místní obyvatel a obchodník Iliyasu Abba agentuře Reuters sdělil, že v márnici ve všeobecné nemocnici v Goronyu je 60 těl. Dalším lidem se podle zdroje podařilo před střelci uprchnout, ale utrpěli zranění. "Ozbrojenci vtrhli na trh, jelikož tam bylo mnoho zákazníků a obchodníků," řekl. Útočníci podle něj nejprve trh obklíčili a pak začali střílet do všech směrů. Ozbrojenci podle Abby také nejprve přemohli policii, která se proti nim pokusila zakročit. Mluvčí policie na žádost o komentář nereagoval.

Místní guvernér v prohlášení požádal, aby byly do oblasti vyslány armádní posily.

Zdroj: ČTK
Další zprávy