reklama
 
 

Policie uvalila embargo na vraždu ze zahrádkářské kolonie. Pachatel mohl mít kriminální minulost

9. 1. 2018 16:28
Tři mrtvé policie nalezla v pondělí brzy ráno. Krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová řekla, že kriminalisté nebudou v současné době poskytovat žádné informace.

Ústí nad Labem - Policie uvalila embargo na případ vraždy z chatové osady u Střížovic na Ústecku. Tři mrtvé tam nalezla v pondělí brzy ráno. Krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová řekla, že kriminalisté nebudou v současné době poskytovat žádné informace. Odmítla se vyjádřit i k tomu, zda kromě údajného pachatele byl v chatě ještě další člověk. Údajný pachatel měl podle zjištění ČTK kriminální minulost.

Policie nekomentuje ani to, zda současný pohyb policistů v širším okolí s případem souvisí. "Po dohodě se státním zástupcem nebudeme k případu poskytovat žádné informace. V případě, že bychom měli nové informace, které bychom mohli veřejnosti poskytnout, tak je zveřejníme," uvedla krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Tragédie se odehrála v noci na pondělí v jedné z chat. Obětí je předseda zdejší zahrádkářské kolonie a jeho manželka. V době vraždy tam byly také tři děti, dvě nezletilé dívky a již dospělý syn. Jednou z verzí, se kterou kriminalisté podle informací ČTK pracují, je, že starší muž s kriminální minulostí manžele zabil a sám se pak zastřelil. Případ ale provází řada nejasností a spekulací. Policie se odmítá vyjádřit k tomu, zda na místě byl kromě údajného vraha ještě další člověk, který následně utekl.

V osadě je zhruba stovka zahrad, jen několik málo chat je obydlených trvale. Místní zahrádkáři se shodují na tom, že předseda kolonie byl klidný, oblíbený muž. "Byl milý, nevím o tom, že by měl nějaké nepřátele," řekl jeden z nich.

V Ústeckém kraji jde letos o první případ vraždy. V loňském roce jich bylo 10, kriminalisté objasnili všechny.

autor: ČTK | 9. 1. 2018 16:28

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Ústecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama