Policie hledá pachatele, který v Duchcově zabil dva klokany. Byl agresivní, odnesl si hlavu

ČTK ČTK
6. 12. 2017 15:53
Policisté pátrají po pachateli, který zabil v Duchcově na Teplicku u rodinného domu dva klokany. Majitel odhadl škodu na 40 tisíc korun. Za čin hrozí až tříleté vězení. Oznámil to teplický policejní mluvčí Daniel Vítek. Pachatel podle policie překonal oplocení, dvě zvířata zabil a dalšího klokana zranil. Případ se stal v noci ze soboty na neděli. "Pachatel se choval hodně agresivně, jednomu klokanovi dokonce od těla oddělil hlavu, kterou odnesl," uvedl Vítek. K objasnění přesné příčiny úhynu zvířat a dalších okolností případu nařídili policisté pitvu. Pachateli hrozí až tříletý trest za poškození cizí věci a týrání zvířat.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Wikipedia Commons
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy