Policie obvinila 5 lidí z podvodu, včetně soudce z Litoměřic

Domácí Domácí
Aktualizováno 1. 6. 2015 12:04
Pětice, v níž figuruje i soudce litoměřického okresního soudu Ladislav Jelínek, je obviněna z podvodu či podplácení.
Ladislav Jelínek (vpravo).
Ladislav Jelínek (vpravo). | Foto: ČTK

Praha - Kriminalisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) obvinili pět lidí z podvodu či podplácení.

Mezi stíhanými je i soudce litoměřického okresního soudu Ladislav Jelínek.

Pět lidí zadrželi kriminalisté na Litoměřicku na konci minulého týdne. "Ve věci je aktuálně trestně stíháno celkem pět osob, některé jsou stíhány pro trestný čin podvodu, další osoby jsou stíhány pro trestný čin podplácení. Jednou ze stíhaných osob je soudce Okresního soudu Litoměřice," řekl dozorující státní zástupce Radim Dragoun.

Podle dostupných informací jde právě o Ladislava Jelínka, který byl už dříve dočasně postaven mimo funkci v souvislosti s kauzou, ve které čelil obžalobě z přijímání úplatků s dalším soudcem Josefem Knotkem.

Knotek dostal pět a půl roku vězení

Okresní soud v Novém Jičíně poslal loni Knotka na pět a půl roku do vězení za to, že měl přijmout třicetitisícový úplatek. Podle žalobce Knotek i Jelínek za úplatu ovlivňovali výsledky některých případů. Jelínkův případ nakonec soud postoupil ke kárnému řízení.

Podle předsedy litoměřického soudu Miroslava Kureše zatím řízení zahájeno nebylo, protože usnesení nenabylo právní moci. Státní zástupce totiž podal ve věci soudce Jelínka stížnost, které krajský soud v Hradci Králové vyhověl a usnesení zrušil.

Nové obvinění nic nemění

Případ soudce Jelínka tak znovu projednává společně s dalšími obžalovanými soud v Novém Jičíně. "Žádné kárné řízení se tedy proti soudci Jelínkovi nevede a kárná žaloba podána nebyla, když věc je stále v poloze trestního stíhání," vysvětlil Kureš.

Na věci nic nemění ani nové obvinění. "Aktuální obvinění Ladislava Jelínka nic na současné situaci nemění, obě věci se projednávají samostatně a vzhledem k tomu, že soudce Jelínek je takzvaně postaven mimo službu, není namístě řešit nově ani jeho stávající statut dočasně funkce zproštěného soudce," dodal Kureš.

 

Právě se děje

Další zprávy