Policie hledá 14letého chlapce z Děčínska, utekl z domu

ČTK ČTK
11. 1. 2013 14:41
U sebe má mobilní telefon, který je však nedostupný

Varnsdorf - Policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci z Varnsdorfu na Děčínsku.

Chlapec po hádce s matkou ve čtvrtek odpoledne utekl z domova a doposud o sobě nepodal žádnou zprávu. Řekla to policejní mluvčí krajského ředitelství Veronika Hyšplerová.

Chlapec odešel z bydliště kolem 14:30. U sebe má mobilní telefon, který je však nedostupný.

Pohřešovaný je vysoký asi 180 centimetrů, má světle hnědé vlasy a šedé oči. Jeho fotografii policie zveřejnila na svých webových stránkách.

Lidé mohou jakékoliv informace o pohřešovaném zavolat na linku 158.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy