Policie dál stíhá muže od kmotra ODS. Stížnost neuspěla

Radek Nohl Radek Nohl
6. 8. 2012 11:10
Manažeři firem odmítají, že by připravili stát o miliony. Žalobce jim ale nevyhověl
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Ústí nad Labem - Čtveřice manažerů ze dvou ústeckých stavebních firem, kteří měli při veřejné zakázce na rekonstrukci mostu připravit stát o 15 milionů korun, neuspěla se stížností proti svému obvinění.

Bronislav Špičák, Ondřej Novák, Jiří Klier a Zdeněk Pavel se bránili poté, co je začali policisté stíhat kvůli krácení daní.

Podle vyšetřovatelů spolykala rekonstrukce mostu přes půl miliardy korun.

I když zástupci společností Energetické a dopravní stavby (EDS), která dnes patří vlivným členům ústecké ODS, a Viamont DSP vinu odmítají, ústecký krajský žalobce Martin Vlček potvrdil, že vyšetřování případu bude pokračovat.

"Zamítl jsem jako nedůvodné stížnosti čtyř obviněných manažerů," potvrdil Aktuálně.cz Vlček.

Fiktivní faktury za 50 milionů

Podle jeho slov vyšetřování policistů nasvědčuje tomu, že se obvinění podíleli na zkrácení daní z přidané hodnoty a z příjmů právnických osob společnosti Viamont DSP.

Foto: Jan Langer

Policie již dříve uvedla, že v tomto případě vystavili fiktivní faktury za 50 milionů korun. Mezi obviněnými je i tehdejší předseda představenstva EDS a současný ředitel Severočeské vodárenské společnosti Bronislav Špičák.

Ten je přitom spojován s jedním ze současných majitelů firmy Energetické a dopravní stavby - silným zákulisním hráčem ODS Patrikem Oulickým.

Oulický však říká, že se zakázkou nemá nic společného, protože do firmy vstoupil až poté, co byla dokončena. Kromě něj vlastní firmu i Alexandr Novák a Daniel Ježek.

Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory na kauzu okolo severočeských stavebních firem pište zde.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Slovenský soud plánuje rozdělit proces k vraždě Kuciaka na dvě části

Slovenský soud v případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky patrně rozdělí proces na dvě části. Samostatné líčení plánuje s jedním ze čtyř obžalovaných Miroslavem Marčekem, který se minulý týden u soudu přiznal, že dvojici v únoru 2018 zastřelil. Oznámila to ve středu předsedkyně senátu Ružena Sabová.

Bývalý voják Marček je v nejsledovanějším procesu v novodobých dějinách Slovenska jediným ze čtveřice obžalovaných, který vinu přiznal. Kromě toho Marček řekl, že před čtyřmi lety zastřelil podnikatele Petera Molnára; tato vražda je součástí procesu v Kuciakově případu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Dallas v NBA nestačil doma na Clippers, navíc přišel o Powella

Jediný zápas úterního programu NBA vyhráli basketbalisté Los Angeles Clippers, kteří v souboji předních celků Západní konference zvítězili v Dallasu 110:107. Hostům s 36 body a 11 doskoky vévodil Kawhi Leonard, 36 bodů nastřílela i domácí hvězda Luka Dončič. Mavericks však přišli o pivota Dwighta Powella, jenž si zřejmě přetrhl Achillovu šlachu.

Osmadvacetiletý Kanaďan Powell se v závěru první části skácel při pokusu o únik, nikdo ze soupeřů se ho přitom nedotkl. "Jistě to budeme vědět až po rentgenu. Bojím se nicméně, že situace je vážná," řekl novinářům trenér Rick Carlisle. Podle prvních prognóz se klíčový pivot Mavericks, jenž má v ročníku zápasové průměry 9,6 bodu a 5,7 doskoku, bude léčit minimálně do konce sezony.

Další zprávy