Policie dál stíhá muže od kmotra ODS. Stížnost neuspěla

Radek Nohl Radek Nohl
6. 8. 2012 11:10
Manažeři firem odmítají, že by připravili stát o miliony. Žalobce jim ale nevyhověl
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Ústí nad Labem - Čtveřice manažerů ze dvou ústeckých stavebních firem, kteří měli při veřejné zakázce na rekonstrukci mostu připravit stát o 15 milionů korun, neuspěla se stížností proti svému obvinění.

Bronislav Špičák, Ondřej Novák, Jiří Klier a Zdeněk Pavel se bránili poté, co je začali policisté stíhat kvůli krácení daní.

Podle vyšetřovatelů spolykala rekonstrukce mostu přes půl miliardy korun.

I když zástupci společností Energetické a dopravní stavby (EDS), která dnes patří vlivným členům ústecké ODS, a Viamont DSP vinu odmítají, ústecký krajský žalobce Martin Vlček potvrdil, že vyšetřování případu bude pokračovat.

"Zamítl jsem jako nedůvodné stížnosti čtyř obviněných manažerů," potvrdil Aktuálně.cz Vlček.

Fiktivní faktury za 50 milionů

Podle jeho slov vyšetřování policistů nasvědčuje tomu, že se obvinění podíleli na zkrácení daní z přidané hodnoty a z příjmů právnických osob společnosti Viamont DSP.

Foto: Jan Langer

Policie již dříve uvedla, že v tomto případě vystavili fiktivní faktury za 50 milionů korun. Mezi obviněnými je i tehdejší předseda představenstva EDS a současný ředitel Severočeské vodárenské společnosti Bronislav Špičák.

Ten je přitom spojován s jedním ze současných majitelů firmy Energetické a dopravní stavby - silným zákulisním hráčem ODS Patrikem Oulickým.

Oulický však říká, že se zakázkou nemá nic společného, protože do firmy vstoupil až poté, co byla dokončena. Kromě něj vlastní firmu i Alexandr Novák a Daniel Ježek.

Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory na kauzu okolo severočeských stavebních firem pište zde.

 

Právě se děje

Další zprávy