Policie dál stíhá muže od kmotra ODS. Stížnost neuspěla

Radek Nohl Radek Nohl
6. 8. 2012 11:10
Manažeři firem odmítají, že by připravili stát o miliony. Žalobce jim ale nevyhověl
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Ústí nad Labem - Čtveřice manažerů ze dvou ústeckých stavebních firem, kteří měli při veřejné zakázce na rekonstrukci mostu připravit stát o 15 milionů korun, neuspěla se stížností proti svému obvinění.

Bronislav Špičák, Ondřej Novák, Jiří Klier a Zdeněk Pavel se bránili poté, co je začali policisté stíhat kvůli krácení daní.

Podle vyšetřovatelů spolykala rekonstrukce mostu přes půl miliardy korun.

I když zástupci společností Energetické a dopravní stavby (EDS), která dnes patří vlivným členům ústecké ODS, a Viamont DSP vinu odmítají, ústecký krajský žalobce Martin Vlček potvrdil, že vyšetřování případu bude pokračovat.

"Zamítl jsem jako nedůvodné stížnosti čtyř obviněných manažerů," potvrdil Aktuálně.cz Vlček.

Fiktivní faktury za 50 milionů

Podle jeho slov vyšetřování policistů nasvědčuje tomu, že se obvinění podíleli na zkrácení daní z přidané hodnoty a z příjmů právnických osob společnosti Viamont DSP.

Foto: Jan Langer

Policie již dříve uvedla, že v tomto případě vystavili fiktivní faktury za 50 milionů korun. Mezi obviněnými je i tehdejší předseda představenstva EDS a současný ředitel Severočeské vodárenské společnosti Bronislav Špičák.

Ten je přitom spojován s jedním ze současných majitelů firmy Energetické a dopravní stavby - silným zákulisním hráčem ODS Patrikem Oulickým.

Oulický však říká, že se zakázkou nemá nic společného, protože do firmy vstoupil až poté, co byla dokončena. Kromě něj vlastní firmu i Alexandr Novák a Daniel Ježek.

Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory na kauzu okolo severočeských stavebních firem pište zde.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Ve 108 letech zemřela nejstarší obyvatelka České republiky

Zemřela nejstarší obyvatelka České republiky Magdalena Kytnerová, letos v březnu jí bylo 108 let, žila v Kroměříži. Uvedla to v neděli Česká televize.

Kytnerová se narodila 17. března 1911 v Rakousku. Předloni v říjnu hovořila s novináři, když ve svých 106 letech v Kroměříži hlasovala ve sněmovních volbách. Uvedla tehdy, že se voleb účastní pravidelně a bedlivě sleduje dění v zemi. Seniorka ráda četla, dívala se na televizi a poslouchala rozhlas.

Kytnerová se v dětství stala sirotkem. "Neměla to lehké. Ona má ale povahu, že nic nebere vážně, všechno bere s nadhledem a lehkostí," řekl předloni v říjnu novinářům její syn Václav Kytner.

Letos v srpnu zemřela ve 109 letech tehdejší nejstarší obyvatelka Česka Marie Schwarzová z Brna-Židenic.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy