Poblíž dolu ČSA byl nalezen nevybuchlý ruční granát

ČTK ČTK
22. 6. 2011 16:03
Šlo o granát s tříštivým účinkem, krátce po nálezu byl převezen k likvidaci

Jirkov (Chomutovsko) - Ve Vysoké Peci na Chomutovsku našli poblíž dolu ČSA ruční granát.

Jeho nálezci tam v úterý prořezávali stromy a granát našli ležet na zemi. Informovala o tom chomutovská policejní mluvčí Marie Pivková. Od začátku roku je to už pátý nález nevybuchlé munice v Ústeckém kraji.

"Na místo se dostavil policejní pyrotechnik, který potvrdil, že se skutečně jedná o granát RG F1 a tento odvezl k likvidaci," popsala mluvčí. Šlo o ruční časový obranný granát s tříštivým účinkem, který se aktivuje při odhození.

Podle webových stránek armádních záloh je zpoždění výbuchu asi čtyři sekundy a střepiny se rozlétávají až do vzdálenosti 200 metrů od místa dopadu.

Naposledy policie řešila nález nevybuchlé munice 24. května. Ve výkopu v Chomutově nalezli pracovníci při výkopových pracích obranný granát a deset nábojů Mauser z druhé světové války.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Halové mistrovství světa v atletice se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Halové mistrovství světa v atletice se letos neuskuteční. Mezinárodní federace se kvůli epidemii nového typu koronaviru v Číně dohodla s pořadateli v Nan-ťingu na odložení šampionátu na rok 2021. Světová atletika to oznámila na svém webu. V Nan-ťingu se mělo o světové medaile bojovat od 13. do 15. března.

Federace dala přednost radikálnímu řešení a šampionát rovnou zrušila, místo aby jej přeložila do jiného dějiště. Vysvětlila to nejistou situací a obavami z šíření viru mimo Čínu, což by později mohlo vést k dalšímu odkladu termínu. Světová atletika učinila rozhodnutí na doporučení lékařské komise, jež situaci konzultovala se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy