Poblíž dolu ČSA byl nalezen nevybuchlý ruční granát

ČTK ČTK
22. 6. 2011 16:03
Šlo o granát s tříštivým účinkem, krátce po nálezu byl převezen k likvidaci

Jirkov (Chomutovsko) - Ve Vysoké Peci na Chomutovsku našli poblíž dolu ČSA ruční granát.

Jeho nálezci tam v úterý prořezávali stromy a granát našli ležet na zemi. Informovala o tom chomutovská policejní mluvčí Marie Pivková. Od začátku roku je to už pátý nález nevybuchlé munice v Ústeckém kraji.

"Na místo se dostavil policejní pyrotechnik, který potvrdil, že se skutečně jedná o granát RG F1 a tento odvezl k likvidaci," popsala mluvčí. Šlo o ruční časový obranný granát s tříštivým účinkem, který se aktivuje při odhození.

Podle webových stránek armádních záloh je zpoždění výbuchu asi čtyři sekundy a střepiny se rozlétávají až do vzdálenosti 200 metrů od místa dopadu.

Naposledy policie řešila nález nevybuchlé munice 24. května. Ve výkopu v Chomutově nalezli pracovníci při výkopových pracích obranný granát a deset nábojů Mauser z druhé světové války.

 

Právě se děje

před 14 minutami

České dráhy porušují antimonopolní pravidla, uvedla EK. Státnímu dopravci hrozí pokuta

Evropská komise (EK) dospěla k předběžnému závěru, že České dráhy porušují antimonopolní pravidla, a to tím, že účtují ceny pod úrovní nákladů. Komise proto zejména v souvislosti s cenami jízdného na trati mezi Prahou a Ostravou zaslala českému státnímu dopravci své námitky. Unijní exekutiva to v pátek uvedla v tiskové zprávě.

Pokud státní dopravce nedokáže před komisí svůj postup v konkurenčním boji se soukromými dopravci obhájit, hrozí jí pokuta až do výše deseti procent ročního obratu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy