O hazardu se ve Štětí rozhodne zároveň s komunálními volbami

Ondřej Chlupáček
28. 8. 2014 16:40
Ve čtvrtek to odsouhlasil Krajský soud v Ústí nad Labem.
Herna Lukáše Houdka.
Herna Lukáše Houdka. | Foto: Lukáš Houdek

Štětí - Referendum o hazardu se bude nakonec ve Štětí konat společně s komunálními volbami. O termínu rozhodl Krajský soud v Ústí nad Labem. O datum se přitom vedl ve městě spor.

V minulých týdnech podal přípravný výbor referenda o hazardu ve městě Štětí trestní oznámení na místní radnici. Důvod byl prostý. Zastupitelé nechtěli, aby se referendum konalo v době komunálních voleb, ale 5. září.

"Potom, co minulý týden Krajský soud v Ústí nad Labem odložil referendum z termínu 5. září, dnes dal za pravdu našemu návrhu a referendum se uskuteční v době komunálních voleb, tedy 10. a 11. října," informoval Milan Rygl člen Strany zelených a vedoucí přípravného výboru referenda o hazardu.

Aby bylo referendum platné, musí být ve volebních urnách minimálně 35 % platných lístků. A to byl podle Rygla kámen úrazu předešlého data. "Domnívám se, že pět dní po velkých prázdninách mají lidé úplně jiné starosti než chodit k referendu," obával se účasti.

Referendum bude totiž Štětí stát dvě stě tisíc korun, a pokud by nebylo platné, šlo by o vyhozené peníze. To byl hlavní důvod, proč přípravný výbor brojil za to, aby se hlasování o hazardu spojilo s komunálními volbami.

"Účast v komunálních volbách v předchozích letech byla vždy okolo pětatřiceti a čtyřiceti procent. V termínu voleb by nemuselo hrozit riziko, že by tak drahé referendum nebylo platné," dodal Rygl.

 

Právě se děje

teď

Babiš navrhl zrušit superhrubou mzdu a místo toho zavést sazby 15 a 23 procent

Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil ve Sněmovně návrh na zrušení superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje zdaňovat zaměstnancům hrubou mzdu sazbou 15 procent a u příjmů nad 48násobek průměrné hrubé mzdy sazbou 23 procent. Svůj návrh chce vložit do vládního daňového balíčku, který má v úterý projednávat Sněmovna.

Babiš v důvodové zprávě uvádí, že navrhované snížení daňového zatížení práce je zamýšleno pouze na dva roky. O definitivním daňovém režimu a výši sazeb se podle něj rozhodne podle aktuálního ekonomického a fiskálního vývoje.

 

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Ant Group, divize čínské Alibaby, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů, nejvíce v historii

Společnost Ant Group, která je finančně technologickou divizí čínského internetového prodejce Alibaba, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů (zhruba 808 miliard Kč). Bude to největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) v historii. V pondělí to uvedl server CNBC.

Firma nabídne akcie na burzách v Šanghaji a Hongkongu. Pokud vše půjde hladce, předstihne tato nabídka loňskou nabídku akcií energetické společnosti Saudi Aramco, v té době největší na světě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy