Novým předsedou Severočechů.cz je Schwarz

ČTK ČTK
4. 10. 2013 15:12
Bývalý předseda hnutí odstoupil kvůli pokusu o odvolání náměstkyně primátora v Mostě
Severočeši.cz.
Severočeši.cz. | Foto: Aktuálně.cz

Most - Novým předsedou Severočechů.cz je šéf mostecké městské policie a zastupitel Ústeckého kraje Bronislav Schwarz, který kandiduje do předčasných parlamentních voleb jako dvojka na společné kandidátce ANO a Severočechů.cz v Ústeckém kraji.

Bývalý předseda hnutí František Ryba odstoupil kvůli pokusu o odvolání náměstkyně primátora v Mostě Hany Jeníčkové (Severočeši.cz), které inicioval jiný člen sdružení.

Schwarze předsednictvo zvolilo jednohlasně. "Ruku pro zvedli místopředsedkyně Hana Jeníčková a Irena Čapková a členové Jiří Zelenka a Miroslav Hylák," vysvětlil Prokeš s tím, že pátý člen představenstva chyběl a Schwarz se hlasování zdržel.

"Hlavními úkoly jsou účast v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny a příprava mimořádné valné hromady hnutí Severočeši.cz, na kterém proběhne dovolba nového člena předsednictva za odstoupivšího Františka Rybu," uvedl Schwarz.

Rybu vedly k odstoupení z předsednické funkce spory se zakladatelem hnutí Zelenkou. Ten minulý týden na jednání zastupitelstva inicioval hlasování o odvolání náměstkyně primátora za Severočechy.cz Jeníčkové kvůli její údajné účasti na úplatkářské aféře.

Kvůli uplácení při budování průmyslové zóny Joseph u Havraně u Mostu policie obvinila bývalého poslance ČSSD Vlastimila Aubrechta.

Ryba podle serveru iDnes tvrdí, že se Zelenkova zlost ze zamítnutého hlasování následně obrátila proti němu, protože nedokázal zajistit odvolání Jeníčkové. "To jsem odmítl, protože byla z korupčního jednání obviněna bez důkazu," řekl iDnes Ryba, který řadovým členem Severočechů zůstal.

 

Právě se děje

Další zprávy