Nemocnice nemá lékaře, zavře gynekologii a porodnici

ČTK ČTK
29. 8. 2012 10:37
Do ledna 2013 se bude o pacientky nemocnice v Roudnici starat nemocnice v Mělníce
O pacientky se bude starat nemocnice v Mělníce. Ilustrační foto.
O pacientky se bude starat nemocnice v Mělníce. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Roudnice nad Labem - Podřipská nemocnice v Roudnici nad Labem na Litoměřicku dočasně přerušila provoz lůžkové gynekologie a porodnice.

Pro jeho pokračování jí chybí několik lékařů včetně primáře, kteří podali výpovědi.

Od 1. září do ledna 2013 se bude o její pacientky starat nemocnice v Mělníce. Informovala o tom mediální zástupkyně nemocnice Jana Karasová.

"Vzhledem k nejisté situaci, která nastala s uzavíráním smluv s pojišťovnami pro rok 2013, dochází u některých skupin zaměstnanců k obavám o svoji další budoucnosti v oboru a někdy k překotnému řešení těchto problémů," vysvětlil jednatel nemocnice Josef Krajník.

Gynekologická ambulance a poradna pro těhotné ženy v Podřipské nemocnici zůstává i nadále v provozu.

Obavy o budoucnost nemocnice v Roudnici vyjadřují obyvatelé z okolních obcí již několik měsíců. Petici za zachování tamního lůžkového gynekologicko-porodnického oddělení podepsalo více než 8000 lidí.

Nemocnice má přes 400 zaměstnanců

Nemocnice má internu, chirurgii, dětské a gynekologické oddělení. Loni tam ošetřili přes 70.000 pacientů a provedli přes 1600 operací.

S více než 400 zaměstnanci je nemocnice rovněž jedním z největších zaměstnavatelů na Litoměřicku. Nemocnici koupili za 46 milionů korun v roce 2010 její tehdejší manažeři, letos v únoru polovinu koupil ústecký podnikatel Jakub Zavoral.

Obavy o zrušení nemocnice mají i v Žatci, které je po ukončení provozu zařízení v Lounech jediná v okrese. Petici na její podporu podepsalo přes 20.000 lidí a zabývali se jí i senátoři.

Pět největších nemocnic v Ústeckém kraji provozuje společnost Krajská zdravotní, jejíž stoprocentním vlastníkem je Ústecký kraj.

 

Právě se děje

Další zprávy