Tragická nehoda v tunelu Panenská zastavila odpoledne provoz na dálnici D8

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 3. 2019 21:06
Tragická dopravní nehoda dnes odpoledne uzavřela tunel Panenská na dálnici D8 na Ústecku. V tunelu se srazila dodávka a nákladní vůz, jeden člověk zemřel. Na místě zasahovali hasiči a záchranáři, sdělili pracovník krajského hasičského dispečinku a mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Tunel byl po nehodě zcela uzavřen. Kolem 18:00 byl obnoven provoz ve směru z Německa na Ústí nad Labem a před 21:00 byl provoz obnoven v obou směrech bez omezení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktu.cz
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy