Nádrž Matylda bojuje proti zlodějům, bude mít správce

ČTK ČTK
23. 4. 2011 8:24
Ten získá mobilní obydlí, kde bude celou sezonu bydlet
Nádrž Matylda je oblíbeným rekreačním cílem
Nádrž Matylda je oblíbeným rekreačním cílem | Foto: Hadonos, Wikimedia Commons

Most - Mostecká radnice na letní sezonu posílí bezpečnostní opatření kolem nádrže Matylda. 

Ta je pro obyvatele Mostu oblíbeným rekreačním místem. Lidé ji využívají nejen ke koupání, ale hojně navštěvují i bruslařskou dráhu.

Náměstkyně primátora Hana Jeníčková v pátek novinářům řekla, že v minulém roce se nádrž stala také častým terčem zlodějů a vandalů, kteří zde působí veliké škody.

Koupaliště bude mít správce

Přímo na koupališti má škodám zabránit správce, který zde začne v letošním roce působit.

Město dá technickým službám, které místo spravují, 747 tisíc korun, aby mu koupilo mobilní obydlí, ve kterém bude celou sezonu bydlet. Bude areál hlídat a spravovat.

Loni zde prý vandalové nepřetržitě ničili skříňky pro sportovce. Další člověk se má během dne starat o vodní atrakce na hladině nádrže.

Hlídané bude i parkoviště

Více hlídané má být i parkoviště, které využívají jak návštěvníci koupaliště, tak bruslaři.

Podle Jeníčkové zde v minulém roce zloději řadu aut vykradli. Město sem proto bude častěji posílat strážníky.

V nejbližší době má být místo monitorováno kamerou napojenou na městskou policii. Město má na její pořízení slíbený sponzorský dar.

V hlavní sezoně se zde možná bude služba, která bude parkoviště hlídat. Podle Jeníčkové o tom město zatím nerozhodlo, ale nejspíše by to bylo zpoplatněno.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy