Na Ústecku hořela chatka. Muž má vážné popáleniny

ČTK ČTK
20. 2. 2013 11:59
Hasiči ráno likvidovali požár chatky v Chabařovicích na Ústecku
Muž byl transportován vrtulníkem do popáleninového centra pražské nemocnice na Vinohradech.
Muž byl transportován vrtulníkem do popáleninového centra pražské nemocnice na Vinohradech. | Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Chabařovice - Hasiči ráno likvidovali požár chatky v Chabařovicích na Ústecku.

Na místě našli muže s vážnými popáleninami, kterého záchranáři převezli do pražské vinohradské nemocnice. Informoval o tom mluvčí hasičů Lukáš Marvan a lékařka záchranné služby.

Požár byl hlášen krátce po osmé ráno, na místo vyjela jednotka hasičského záchranného sboru z Ústí nad Labem a dobrovolná jednotka z Chabařovic.

"Hasiči ošetřili popáleného člověka a předali jej Zdravotnické záchranné službě. Z chatky, která měla být údajně využívaná bezdomovci, vynesli a ochladili propanbutanovou lahev," uvedl Marvan.

Stav popáleného muže byl podle lékařky zdravotnické záchranné služby Evy Smržové velmi vážný.

"Byl transportován vrtulníkem do popáleninového centra pražské nemocnice na Vinohradech. Jeho stav byl velmi vážný, nacházel se v bezprostředním ohrožení života," uvedla.

Muž u sebe neměl doklady, jeho totožnost tedy není známá. Podle Smržové ale šlo o staršího muže zhruba ve věku mezi 50 a 60 lety.

Hasiči rozebírali konstrukci chatky, požár zlikvidovali krátce po deváté hodině. Příčinou požáru byla podle Marvana manipulace s otevřeným ohněm. Škoda nebyla stanovena.

 

Právě se děje

před 48 minutami

ANO odložilo sněm, přijalo pět členů bývalé brněnské buňky

Předsednictvo hnutí ANO schválilo odložení republikového sněmu kvůli koronavirové epidemii, zatím na neurčito. Původně byl plánován na konec ledna. Vedení ANO také rozhodlo o přijetí pěti nových členů, které navrhla jihomoravská organizace hnutí. Sdělil to hlavní manažer ANO a poslanec Jan Richter. Jde o lidi, kteří byli členy letos zrušené brněnské organizace.

"Předsednictvo hnutí ANO na svém úterním jednání schválilo odložení plánovaného republikového sněmu z důvodu aktuální epidemické situace. Znovu tento bod otevřeme na lednovém jednání a věřím, že už nám situace dovolí najít nějaký brzký termín," uvedl Richter.

Poslední sněm ANO se konal 17. února minulého roku. Místo předsedy obhájil premiér Andrej Babiš, pozici prvního místopředsedy pak předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, který na funkci rezignoval v říjnu poté, co byl vyfotografován, jak bez roušky vychází z restaurace, která měla být kvůli šíření epidemie koronaviru uzavřena. Tehdejší schůzka stála pozici ministra zdravotnictví Romana Prymulu.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Trump možná omilostní svého exporadce Michaela Flynna

Prezident USA Donald Trump se chystá omilostnit svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Napsal to server Axios s odvoláním na dva nejmenované zdroje seznámené se situací. Flynnovo jméno má podle nich figurovat na seznamu milostí, jež Trump hodlá udělit do 20. ledna, kdy jej ve funkci podle projekcí médií nahradí demokrat Joe Biden.

Udělení milosti Flynnovi by bylo vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry, která má kořeny v počátcích Trumpovy administrativy a souvisí s vyšetřováním údajné spolupráce republikánovy kampaně s Ruskem před volbami z roku 2016.

Zdroj: ČTK
Další zprávy