Technoparty u Teplic skončila, ochránci budou řešit úklid

ČTK ČTK
3. 8. 2015 14:13
Během celé akce si místní obyvatelé stěžovali hlavně na hluk. Ochránci přírody se budou radit s právníky, jak postupovat vůči pořadatelům, akce se totiž konala i mimo vytyčený areál.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Červený Újezd - V areálu bývalého utečeneckého tábora v Červeném Újezdu na Teplicku skončila technoparty.

Spací pytle a aparaturu balilo po poledni posledních zhruba 500 účastníků. Obec Hrobčice a Správa Chráněné krajinné oblasti České středohoří budou teď řešit úklid. Během celé akce policisté nikoho nezadrželi.

Odjezd lidí řídili na místě policisté. Místní komunikaci, na kterou přijelo v sobotu několik tisíc lidí, totiž auta zcela ucpala.

"Teď už je v lokalitě asi kolem pěti set osob, které v poklidu odjíždějí," řekla mluvčí policie Veronika Hyšplerová. Hudbu po poledni začali pořadatelé vypínat.

Obyvatelé obcí si během akce stěžovali hlavně na hluk. "Vše řešili policisté na místě, k žádnému incidentu nedošlo," uvedla policejní mluvčí.

Lidé tábořili v chráněné oblasti mimo areál

Několik pokut rozdala stráž přírody, protože lidé spali a tábořili v lokalitě, kde je to zakázané. "Vesměs většina účastníků pochopila, co jim stráž vytýká, a uposlechla. Z velké části tak prohřešky řešili domluvou," řekla mluvčí správy CHKO Jana Ptáčková.

S právníky se teď bude správa radit, jak postupovat vůči pořadatelům. Akce se totiž nekonala jen v areálu bývalého tábora, ale i mimo něj.

Obecní vyhláškou se chtějí proti případným dalším podobným hudebním produkcím bránit Hrobčice.

"Majitel pozemku (Pavel Fousek) s námi nekomunikuje," řekla starostka Jana Syslová. Bránit se tak obec podle ní může jedině vyhláškou, která pořádání takovýchto akcí usměrňuje.

Žádný vandalismus obec zatím podle Syslové nezaznamenala. "Bohužel nás stejně jako další majitele pozemků bude čekat úklid nepořádku," dodala.

Čtyři tisíce lidí z celé Evropy

Někteří účastníci měli s sebou pytle na odpadky, podél silnice bylo i několik sběrných stanovišť. Podle policie dorazily asi čtyři tisíce lidí z celé Evropy. Organizátoři akce oznámili, že chystají soukromou party pro 400 lidí.

Majitel pozemku Fousek měl dříve v areálu neregistrovaný domov důchodců. Do loňského roku v něm dlouhodobě žily desítky duševně nemocných lidí, řada z nich v nevyhovujících podmínkách. Areál byl bez dodávek plynu, problémy byly i se zásobováním vodou.

V prosinci Ústecký kraj všech 39 klientů odstěhoval do jiných zařízení po celé zemi. Společnost Domov na kopci, která zařízení původně provozovala, zastupoval Fousek.

Společnost, která je v konkurzu a dluží miliony korun, dostala za poskytování sociálních služeb bez registrace pokutu 250 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Při střelbě na Jižním Městě zemřel muž, žena je vážně zraněná

Dva lidé byli ve středu časně ráno postřeleni v jednom z bytových domů na pražském Jižním Městě. Muž svým zraněním na místě podlehl, žena skončila v kritickém stavu v nemocnici. Případ vyšetřují kriminalisté.

Podle policie se střílelo před 05:00 v Ledvinově ulici. Muž utrpěl střelné zranění hlavy, žena měla zranění břicha. "Vzhledem k povaze případu nebudeme v současné době sdělovat další informace," řekla pražská policejní mluvčí Lucie Drábková.

před 1 hodinou

Nehoda u Slavkova zastavila provoz u Slavkova, jeden muž zemřel a tři jsou těžce zranění

Nehoda nákladního a osobního auta zastavila ráno u Slavkova u Brna provoz na hlavním tahu I/50 z Brna na Slovensko. Jeden muž zemřel, další tři jsou těžce zranění, řekla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková. Směrem z Brna se auta nedostanou, od Uherského Hradiště jezdí objížďkou přes Křenovice, řekl mluvčí policie David Chaloupka.

Nehoda se stala před 7:00. "Silnice je na výjezdu ven ze Slavkova ve směru na Brno uzavřená. Nehoda se stala hned za odbočkou na Křenovice," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Podle něj museli hasiči vyprostit z osobního auta tři lidi.

Záchranná služba na místo vyslala šest posádek včetně vrtulníku. Jeden muž při nehodě zemřel, podle mluvčí Kropáčkové ještě před příjezdem záchranářů. "Další tři pacienty jsme s těžkým poraněním převezli na urgentní příjmy brněnských nemocnic," uvedla Kropáčková.

Další zprávy