Na technoparty u Šluknova přijely 2 tisíce návštěvníků

ČTK ČTK
31. 7. 2011 16:30
Odolávali dešti, blátu i nízkým teplotám
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: www.clubxtrem.net

Šluknov - Ve Šluknově na Děčínsku v neděli skončila víkendová technoparty Space Picnic, kterou organizátoři pořádali ve čtvrti Království.

Za tři dny se na akci, poznamenané vydatným deštěm, vystřídalo kolem 2000 lidí.

Mluvčí děčínské policie Petra Trypesová odpoledne řekla, že účastníci už z místa odjeli, zůstávají tam pouze organizátoři a aparatury. Policie během víkendu nezaznamenala žádné větší problémy.

Technoparty byla ohlášená a konala se na soukromém pozemku, radnice jí proto nemohla zabránit. Město vyrobilo ukazatele, které lidi na místo akce naváděly, aby její účastníci po Šluknově nebloudili.

Policisté ve Šluknově posílili na celý víkend hlídky, zaměřili se na dopravu a veřejný pořádek. Podle Trypesové u jednoho řidiče zjistili při kontrole zbytkový alkohol. Dělali i testy na drogy, nikoho pod jejich vlivem ale neodhalili. V noci na dnešek policisté zaznamenali několik stížností lidí z okolních domů na velmi hlasitou hudbu.

Louka, kde se akce konala, je po silných víkendových deštích rozbahněná. Při odjezdu na ní uvízla některá auta. Pomáhal je prý vytahovat majitel pozemku.

Pořadatelé na louce zůstanou nejspíše do úterý. Už začali s jejím úklidem a údajně čekají na to, až přestane pršet a oschnou stany, kterými chránili aparatury.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Obránce Zámorský prodloužil o rok smlouvu s Hradcem Králové

Hokejový obránce Petr Zámorský bude v extralize i nadále hájit barvy Hradce Králové. Mountfield podepsal se sedmadvacetiletým odchovancem Zlína novou roční smlouvu a pojistil si jeho služby do konce nadcházející sezony. Zámorský působí v Hradci Králové od poloviny listopadu 2017, kdy přišel z pražské Sparty.

"Jednání s Petrem a jeho agentem byla velice korektní a jsem moc rád, že jsme se dohodli i přesto, že měl nabídky z jiných klubů v Česku i v zahraničí," řekl klubovému webu generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

V uplynulé sezoně, kterou předčasně ukončila pandemie koronaviru, stihl Zámorský vinou zranění odehrát jen 33 z 52 utkání a připsal si devět bodů za jednu branku a osm asistencí. V předešlém ročníku byl s 38 body za deset gólů a 28 přihrávek z 50 utkání nejproduktivnějším obráncem základní části extraligy.

"Slibujeme si od něho produktivitu a pevně věřím, že po doléčení svých zdravotních problémů, které ho limitovaly na konci této sezóny, naváže na úspěšný minulý ročník a bude opět jedním z pilířů naší obrany," doplnil Kmoníček.

V extralize má Zámorský na kontě celkem 301 zápasů a 111 bodů za 34 branek a 77 asistencí. V roce 2014 získal se Zlínem mistrovský titul a vyhlášen nejlepším obráncem extraligy.

Následně podepsal dvouletý kontrakt s New York Rangers, ale v kempu Jezdců se neprosadil do základního kádru pro NHL a vrátil se do Evropy. Působil ve finském týmu Blues Espoo, ještě během sezony se pak přesunul do švédského Örebra.

V ročníku 2015/16 si připsal deset startů na farmě v Hartfordu, ale šance v NHL nepřišla a Zámorský se vrátil do Örebra. Odtud před sezonou 2017/18 zamířil do Sparty. Účastník světových šampionátů v letech 2014 v Minsku, 2016 v Moskvě i loni v Bratislavě sehrál v české reprezentaci 64 zápasů a vstřelil dvě branky.

Další zprávy