Na technoparty u Šluknova přijely 2 tisíce návštěvníků

ČTK ČTK
31. 7. 2011 16:30
Odolávali dešti, blátu i nízkým teplotám
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: www.clubxtrem.net

Šluknov - Ve Šluknově na Děčínsku v neděli skončila víkendová technoparty Space Picnic, kterou organizátoři pořádali ve čtvrti Království.

Za tři dny se na akci, poznamenané vydatným deštěm, vystřídalo kolem 2000 lidí.

Mluvčí děčínské policie Petra Trypesová odpoledne řekla, že účastníci už z místa odjeli, zůstávají tam pouze organizátoři a aparatury. Policie během víkendu nezaznamenala žádné větší problémy.

Technoparty byla ohlášená a konala se na soukromém pozemku, radnice jí proto nemohla zabránit. Město vyrobilo ukazatele, které lidi na místo akce naváděly, aby její účastníci po Šluknově nebloudili.

Policisté ve Šluknově posílili na celý víkend hlídky, zaměřili se na dopravu a veřejný pořádek. Podle Trypesové u jednoho řidiče zjistili při kontrole zbytkový alkohol. Dělali i testy na drogy, nikoho pod jejich vlivem ale neodhalili. V noci na dnešek policisté zaznamenali několik stížností lidí z okolních domů na velmi hlasitou hudbu.

Louka, kde se akce konala, je po silných víkendových deštích rozbahněná. Při odjezdu na ní uvízla některá auta. Pomáhal je prý vytahovat majitel pozemku.

Pořadatelé na louce zůstanou nejspíše do úterý. Už začali s jejím úklidem a údajně čekají na to, až přestane pršet a oschnou stany, kterými chránili aparatury.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výroba aut za v Česku tři čtvrtletí klesla o čtvrtinu

Výroba osobních aut za tři čtvrtletí meziročně klesla o 24,3 procenta na 808 279 vozů. V září byla díky postupnému oživování poptávky nižší jen o 4,5 procenta, když automobilky vyrobily 119 722 aut. Oznámilo to dnes Sdružení automobilového průmyslu.

Škoda Auto zvýšila v září produkci o 2,5 procenta, což jí pomohlo snížit celkový pokles za devět měsíců na 20,3 procenta. Největší tuzemská automobilka tak celkově letos vyrobila 534 211 vozů. Výroba v Hyundai klesla o 30,5 procenta na 163 440 aut a v TPCA se i kvůli dvoutýdenní technologické odstávce spojené s rozšiřováním produkce a instalováním nových technologií snížila o 31,7 procenta na 110 628 vozů.

"Vývoj výroby vozidel v Česku odráží pozvolné oživení poptávky po nových automobilech v EU i v dalších částech světa. Také dodavatelé dohánějí, co se dá, když zahraniční automobilky plní odložené objednávky z první poloviny roku," uvedl prezident sdružení Bohdan Wojnar.

Další zprávy