Na Lounsku se zřítilo malé letadlo, jeden člověk zahynul

ČTK ČTK
Aktualizováno 21. 8. 2015 19:23
Malé letadlo s dvoučlennou posádkou se z neznámých příčin zřitilo. Stroj začal po dopadu hořet.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Louny - U Lipna na Lounsku se v pátek vpodvečer zřítilo malé letadlo s dvoučlennou posádkou. Jeden člověk zemřel. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková. Letadlo podle hasičů po dopadu hořelo.

"Dostali jsme hlášení o pádu malého letadla s dvoučlennou posádkou. Jeden člověk zemřel. Druhého záchranáři na místě resuscitovali, jeho stav neznám," řekla Poláčková. Stroj začal po dopadu hořet.

"Na místě zasahovaly dvě naše jednotky. Hasily požár letadla a pomáhaly s prvotním ošetřováním," řekl operační důstojník krajských hasičů.

Zraněného člena posádky převezl vrtulník do nemocnice. "Transportovali jsme ho s velmi vážnými poraněními hlavy a břicha na traumacentrum ústecké nemocnice," upřesnil mluvčí záchranné služby Pavel Šebesta.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Europoslanci volají po sankcích proti Rusku za zatčení Navalného

Poslanci Evropského parlamentu dnes vyzvali k potrestání ruských činitelů odpovědných za nedělní zatčení opozičního předáka Alexeje Navalného. V debatě se šéfem diplomacie Evropské unie Josepem Borrellem také požadovali Navalného okamžité propuštění. Borrell upozornil, že případné rozšíření současného sankčního seznamu je v rukou členských zemí EU.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Místopředsedou Nejvyššího soudu nejspíš bude Petr Šuk. Zeman podle předsedy Angyalossyho akceptoval jeho návrh, ale chce se ještě s kandidátem setkat

Zdroj: ČTK
Další zprávy