Na Lounsku ráno havaroval autobus s dětmi, pět je zraněno vážněji

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 2. 2020 15:14
U Blšan na Lounsku havaroval ráno patrový autobus převážející zhruba 70 studentů ve věku 15 až 18 let a dospělých. Jeden ze studentů byl s podezřením na vážné poranění převezen do pražské nemocnice v Motole, další čtyři zranění byla středně vážná.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Nehoda se stala krátce před 09:00 na silnici 27 u Blšan. "Řidič patrového autobusu vyjel mimo silnici, kde havaroval a převrátil se. Převážel zhruba sedm desítek dětí," řekl severočeský policejní mluvčí Daniel Vítek.

Policie silnici v místě nehody uzavřela, v Pšově a Blšanech odklání dopravu na Podbořany. Silnice bude podle předběžných odhadů uzavřena do 18:00. "Těžká technika tam bude vyprošťovat autobus. Kvůli tomu, že jde o patrový autobus, může to vyprošťování trvat déle," dodal. Okolnosti nehody policie vyšetřuje.

K nehodě vyjelo šest hasičských jednotek a dva hasičské evakuační autobusy. Zhruba deset cestujících zůstalo po nehodě zaklíněno pod sedačkami a vyprostit je museli hasiči. Vyřezávat však nikoho nemuseli. Podle informací České televize šlo o lyžařský zájezd studentů ze zhruba 14 kilometrů vzdáleného Žatce, který mířil do Rakouska.

Celkem jelo v autobuse 58 studentů a 11 dospělých.

Podle Voleníka zasahovaly na místě čtyři posádky záchranářů z Ústeckého kraje, kterým přijela na pomoc i posádka ze Středočeského kraje, jedna posádka soukromé služby a dvě z Plzeňského kraje. "Na místo letěl i vrtulník, kvůli husté mlze ale nemohl přistát," řekl mluvčí záchranné služby.

Mimo pacienta, kterého záchranáři převezli do Prahy, o zraněné pěčují okolní nemocnice. "Sanitky a autobusy je rozvezly k vyšetření do nemocnic v Rakovníku, Žatci, Chomutově, Mostu a Teplicích," dodal Voleník.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy