Na Labi na Ústecku uvízla nákladní loď s dírou v trupu

ČTK ČTK
26. 7. 2013 6:55
Hladina řeky je nyní kvůli suchu velmi nízko, bližší okolnosti nehody nejsou známy.
Foto: HZS Ústeckého kraje

Velké Březno - Na Labi u Velkého Března na Ústecku uvízla ve čtvrtek nákladní loď s dírou v trupu.

Potápěči v pátek otvor našli a hasiči se ho snaží provizorně uzavřít. Loď potom odpluje do Děčína k přeložení nákladu a opravě, řekl spolumajitel společnosti EVD, které loď patří, Lukáš Hradský.

"Snažíme se díru ucpat. Poté by se loď přesunula do přístavu v Děčíně," uvedl Hradský. K tomu ale bude potřebovat další dočasné zvýšení hladiny, které může Povodí Labe udělat vlnou ze Střekovských zdymadel.

Zvýšení hladiny asi o 40 centimetrů umožnilo ve čtvrtek lodi odplout z Lovosic k Velkému Březnu, kde ztroskotala.

Pokud se podaří hasičům díru v lodi ucpat pomocí hydraulického vaku, odčerpají z ní vodu.

"Nákladní loď měla zatopenou strojovnu. Hasiči z ní odčerpávali vodu s uniklým motorovým olejem, aby se olej nedostal do řeky," uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Lodní dopravu na Labi ztěžují extrémní sucha i neodklizené nánosy po povodních. Velká voda na začátku června přinesla 150 000 metrů krychlových nánosů, odklízí je jediný buldozer, řekl nedávno ředitel závodu Dolní Labe Povodí Labe Jindřich Zídek.

Hladina vody je nyní i proto tak nízko, že velké lodě po řece prakticky nemohou plout.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Muž, jenž v březnu útočil v salonech v Georgii, se přiznal ke čtyřem vraždám

Muž obviněný z březnového zastřelení osmi lidí v masážních a kosmetických salónech v okolí Atlanty v americkém státě Georgia se v úterý přiznal ke čtyřem vraždám. Šest z osmi obětí byly ženy asijského původu. Informovala o tom agentura Reuters.

K tomu, že v polovině března zavraždil čtyři lidi v lázeňském salonu v okrese Cherokee asi 64 kilometrů severně od Atlanty, se Robert Aaron Long přiznal u soudu. Potvrdil také, že souhlasí s doporučením, aby byl v souvislosti s těmito vraždami odsouzen k čtyřem navazujícím doživotním trestům bez možnosti předčasného propuštění a dalším 35 letům na základě dalších bodů obžaloby.

Jeho oběti v okrese Cherokee byly identifikovány jako 33letá Delaina Ashley Yaunová, 54letý Paul Andre Michels, 49letá Xiaojie Yanová a 44letá Daoyou Fengová.

Long byl také obžalován z vražd dalších čtyř žen v okrese Fulton, kde se nachází Atlanta. Prokurátorka Fani Willisová uvedla, že Long na ženy v Atlantě cílil kvůli jejich rase, pohlaví a původu. Navrhne, aby byl odsouzen k trestu smrti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy