Na D8 se srazila dvě nákladní auta, jeden řidič zemřel

ČTK ČTK
23. 7. 2013 14:28
Nehoda se stala na 74. km ve směru na Německo. Muž se zřejmě nevědnoval řízení
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Ústí nad Labem - Dálnici D8 ve směru na Německo dopoledne uzavřela na 74. kilometru smrtelná dopravní nehoda. Doprava byla vedena odklonem, odpoledne byl provoz plně obnoven.

Informovala o tom policejní mluvčí Jana Matonohová a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Příčinu nehody policie vyšetřuje.

Kolem 9:15 se na dálnici střetla dvě nákladní auta, řidič jednoho z nich při srážce zahynul. "Muž se zřejmě nevěnoval řízení vozidla, přesné příčiny nehody však ukáže až vyšetřování," řekla mluvčí.

Podle mluvčího krajských hasičů Lukáše Marvana narazil jeden kamion zezadu do druhého. "Na místě zasahoval vrtulník Letecké záchranné služby. Jeden z řidičů kamionu při nehodě zemřel. Hasiči od sebe oddělili havarovaná vozidla, vyprošťovali tělo zemřelého a uklízeli místo nehody," uvedl Marvan

Dálnice ve směru na Německo asi půl hodiny stála a policie odkláněla dopravu. Kolem 9:45 se podařilo obnovit provoz v levém jízdním pruhu. Podle ŘSD byl provoz obnoven bez omezení krátce po 13:00.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Manažery viněné kvůli tendrům na ministerstvu práce budou stíhat na svobodě

Policisté budou dva manažery viněné kvůli zadávacím řízením na veřejné zakázky ministerstva práce a sociálních věcí stíhat na svobodě. Ze zadržení je propustili. Informaci České televize potvrdil státní zástupce Zdeněk Matula. Kriminalisté po pondělním zásahu na ministerstvu zadrželi podle médií náměstka ekonomické sekce a sekce pro informační technologie Jana Baláče a vedoucího oddělení bezpečnosti ICT. Muže obvinili z pletich a přípravy zneužití pravomoci při zadání zakázky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy