Žhář na Mělnicku založil 22 požárů. Zapalováním stohů a posedů jsem relaxoval, tvrdí

ČTK ČTK
18. 2. 2016 12:51
Muže, který v okolí Roudnice nad Labem a Mělníka úmyslně založil 22 požárů, obvinila policie z poškozování cizí věci. Třiatřicetiletý žhář se zaměřoval především na stohy a myslivecké posedy, svým jednáním způsobil škodu ve výši necelého milionu korun. K obvinění se přiznal a uvedl, že zakládání požárů bral jako "relax", nyní ho čeká psychiatrické vyšetření a trestní stíhání.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HZS Královehradeckého kraje

Litoměřice - Litoměřičtí kriminalisté objasnili sérii úmyslně založených požárů. Z poškozování cizí věci obvinili třiatřicetiletého muže z Mělnicka, kterého podezřívají ze zapálení tří stohů a 19 posedů. Muž se k činům přiznal. Škodu policie vyčíslila na necelý milion korun, řekla dnes novinářům vedoucí územního odboru litoměřické policie Helena Pšeničková.

Žhář podle policie způsobil od začátku loňského prosince 16 požárů v okolí Roudnice nad Labem, zbylých šest na Mělnicku. Zaměřoval se na myslivecké posedy, třikrát podle policie zapálil i stoh. Na konkrétního člověka přivedl kriminalisty tip od veřejnosti. "Vytipovali jsme si místa, kam by mohl jet. Zadržen byl několik hodin po založení posledního požáru," řekl kriminalista Roman Kočí. Obviněný muž podle policie pracuje jako údržbář v Roudnici nad Labem, bydlel na Mělnicku.

Obviněný muž se přiznal. "Řekl, že to bral jako 'relax'. Jezdil po polních a lesních cestách a podle svých slov měl nutkání posedy a 'kazatelny' (výraz pro jeden z typů posedů) zapalovat. Po založení požáru vždycky popojel do bezpečné vzdálenosti a sledoval dění," uvedl Kočí.

Obviněného, kterého už dříve prověřovali policisté kvůli požáru pneumatik na Mělnicku, čeká podle Pšeničkové mimo jiné psychiatrické vyšetření. Policisté prověřovali i možnost, zda muž nestojí i za sérií požárů stohů na Litoměřicku před několika lety. To ale obviněný odmítl.

Požáry se vyskytovaly nepravidelně. "Stalo se, že hořely tři posedy během dvou dnů, pak se týden nic nedělo. Z toho, co víme, tak zakládal požáry v době, kdy měl volno v práci," doplnil Kočí.

Muž byl obviněn z poškozování cizí věci, hrozí mu až tříleté vězení. Stíhán je na svobodě.

 

Právě se děje

Další zprávy